onko jo tullut

onko jo tullut kevät

onko ktm julkaissut "moottoripyörää" missä olis poljinkäynnistys eikä tarttis aina työntää/veivata veivillä käyntiin?
KTM ( K=köyhän T=tyhmän M=moottoripyörä )

5

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • K kives t Tali m mun

      katoo kevät on tullu ja ktm runkkarit on ryöminy ulos kellareistaan missä ovat talven viettäneet kun eivät oo kehanneet ulkona näyttäytyä pyörän työntö talkoot ovat siis alkaneet.

    • ktm=munanjatke

      osallistuin eilen pyörän työntötalkoisiin,työnsin pyörän tallista ulos ja kun koitin työntää sitä kallista sekundarautaa käyntiin niin kilometrin työnnettyäni sain sen käyntiin. sitten pitiki lähtee jo kotia päin kun leikkaa pian kiinni ku vuosimalli on 2009 exc niin eihän ne enää mitää kestä. oisko kellää muute myyä yhtä uutta käynnistysveiviä ku entinen ruostu poikki unohin vesisateeseen?
      K=köyhän T=tyhmän M=mulkunjatke

      • Kuu_Ta_Mo

        juu,mullaki o sama ongelma ku sillä ei jaksa ajaa paria kilsaa enempää. on nii raskas ohjattava ja jousitukset o samallaiset ku traktorissa.


    • :)

      ei tarvi itkee jos ei osaa ajaa ja ei oo varaa kotareihin

      • Kuraa Turhaa Mätää

        Sinähän siinä itket. Ja itket aina enemmän kun työnnät sitä ruosteista oranssia hinttivaunua ojien yli ja kotia ku leikkaa kiinni ensimmäiseen mutkaan.
        nauran aina kun näen ktm pyörän.
        Ois varaa vaikka kahtee tai jopa kolmeen kotarii mutta en halua ihan periaatteesta sellasta hinttivaunua.
        menkää kaikki ktm pyörän omistajat ja polttakaa ne romukasat pois,ei niitä jaksa katella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      62
      3737
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      87
      3128
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      69
      2336
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1600
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      66
      1334
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      89
      1193
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      29
      1059
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1001
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      985
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      962
    Aihe