onko ktm julkaissut "moottoripyörää" missä olis poljinkäynnistys eikä tarttis aina työntää/veivata veivillä käyntiin?
KTM ( K=köyhän T=tyhmän M=moottoripyörä )
onko jo tullut
5
183
Vastaukset
- K kives t Tali m mun
katoo kevät on tullu ja ktm runkkarit on ryöminy ulos kellareistaan missä ovat talven viettäneet kun eivät oo kehanneet ulkona näyttäytyä pyörän työntö talkoot ovat siis alkaneet.
- ktm=munanjatke
osallistuin eilen pyörän työntötalkoisiin,työnsin pyörän tallista ulos ja kun koitin työntää sitä kallista sekundarautaa käyntiin niin kilometrin työnnettyäni sain sen käyntiin. sitten pitiki lähtee jo kotia päin kun leikkaa pian kiinni ku vuosimalli on 2009 exc niin eihän ne enää mitää kestä. oisko kellää muute myyä yhtä uutta käynnistysveiviä ku entinen ruostu poikki unohin vesisateeseen?
K=köyhän T=tyhmän M=mulkunjatke- Kuu_Ta_Mo
juu,mullaki o sama ongelma ku sillä ei jaksa ajaa paria kilsaa enempää. on nii raskas ohjattava ja jousitukset o samallaiset ku traktorissa.
- :)
ei tarvi itkee jos ei osaa ajaa ja ei oo varaa kotareihin
- Kuraa Turhaa Mätää
Sinähän siinä itket. Ja itket aina enemmän kun työnnät sitä ruosteista oranssia hinttivaunua ojien yli ja kotia ku leikkaa kiinni ensimmäiseen mutkaan.
nauran aina kun näen ktm pyörän.
Ois varaa vaikka kahtee tai jopa kolmeen kotarii mutta en halua ihan periaatteesta sellasta hinttivaunua.
menkää kaikki ktm pyörän omistajat ja polttakaa ne romukasat pois,ei niitä jaksa katella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741