Onnea Juho!

Kirjoitin jo ajat sitten, että Juhon paikka on vielä eduskunnassa.

Nyt valittiin oikea henkilö oikeaan paikkaan, ei sen puoleen olisi täällä ollut muitakin varteenotettavia ehdokkaita Juhon lisäksi.

Juho, toivon että otat nämä maahanmuuttoasiat ja Suomen maan myyminen venäläisille (on loputtava) sydämen asioiksesi. Sinulla on näistä omia henkilökohtaisi kokemuksia.

Onnea vielä kerran, olet paikkasi ansainnut!!!!
7180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eihän tuossa noidan taitoa tarvinut sen tietämiseen, mutta juho on silti väärä mies sinne, siltähän ei saanut suoria vastauksia mihinkään ja johan siitä on ylpistymisen merkit olemassa kun ei vastannut enää edes txt viestiin. Ennen sentäs vastasi. Miten se voi olla oikea paikka jos lempinimi on jo ennen vaaleja ollut J.Kierola? jokin syy siihen on. Juho tuskin saa muistaa enää kansaa joka sen sinne äänesti, jää hommat seisomaan ja juhoa äänestäneet saavat kokea pettymyksen. juhossa ei ole miestä, on vähän neiti.

Äänestä
  • Ettet vaan tykkää kyttyrää,,,V,,ituttaako?,,,Otan osaa!!!;;Odottakaamme kunnallisvaalia.

    Että on hienoa olla mukana muutosvoimissa

    Äänestä

  • Papua hihassa kirjoitti:

    Ettet vaan tykkää kyttyrää,,,V,,ituttaako?,,,Otan osaa!!!;;Odottakaamme kunnallisvaalia.

    Että on hienoa olla mukana muutosvoimissa

    Onko paikalliset sossurääpijät edelleenkin täälllä? kun heti aloitetaan mollaaminen vaikka ei ole vasta saatu kuin äänestys tulokset. Kyllä Juho aina sossut peittoaa mennen tullen. Sossut alkavat jo etukäteen rääpimään. Entä sossut itse, ei ole mitåån hyvää antaneet vuosikymmeniin, että ei ole kanttia edes aukoa päätä.

    Äänestä

  • Papua hihassa kirjoitti:

    Ettet vaan tykkää kyttyrää,,,V,,ituttaako?,,,Otan osaa!!!;;Odottakaamme kunnallisvaalia.

    Että on hienoa olla mukana muutosvoimissa

    Onnittelin lyhyesti, mutta ei kiitosta edes.

    Äänestä

Vitun reppanat, ehkä Juholla on viime viikkoina ollut muutakin tekemistä kuin vastailla kaiken maailman runkkareitten tekstareihin. Vaalien alla on varmasti saanut viestiä ja puhelua ehkä joltain muultakin kuin JUURI SINULTA vaikka itsesi varmaan tärkeäksi koetkin, pitäisi olla sihteeri että kaikkiin voisi jotain vastata. Se taas kuluttaisi joko puolueen tai ehdokkaan omaa vaalikassaa eikä varmaan olisi tarkoituksen mukaista. Mutta on Juho varmaan lukenut viestisi ja jos se on ollut asiallinen, varmaan myös ajatellut asiaa. Tää on just tällaisen hikisen pienen kyläpahaisen ongelma. Ei helvetti. En allekirjoita Juhon kaikkia ajatuksia saati puolueen teemoja, mutta olen iloinen Juhon puolesta ja annan mielelläni kaverin nyt hetken rauhassa nauttia hyvästä fiiliksestä ennen varsinaisen työn alkamista. Tsemppiä.

Äänestä
  • Varmasti on kiirettä eikä noihin yksityisiin onnitteluihin vastata. Juho sai mitä ansaitsi, ainoa kotkalainen poliitikko johon voi luottaa ja ajaa hyviä asioita.
    Uskon, että Juho ja Halla-aho saavat paljon hyvää aikaan Suomen hyväksi.

    Äänestä

Montakohan nimimerkkiä sinulla on täällä palstalla ja siksi toiseksi, mitä helkuttia sinulle nämä Kotkan asiat kuuluvat kun kerran olet jostain Satakunnasta? Lätise siellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


havunoksatyttö kirjoitti:

Kirjoitin jo ajat sitten, että Juhon paikka on vielä eduskunnassa.

Nyt valittiin oikea henkilö oikeaan paikkaan, ei sen puoleen olisi täällä ollut muitakin varteenotettavia ehdokkaita Juhon lisäksi.

Juho, toivon että otat nämä maahanmuuttoasiat ja Suomen maan myyminen venäläisille (on loputtava) sydämen asioiksesi. Sinulla on näistä omia henkilökohtaisi kokemuksia.

Onnea vielä kerran, olet paikkasi ansainnut!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu