enkä ymmärrä sun käytöstä ollenkaan, vaikutat itseasiassa tosi tylyltä tyypiltä vaikka se on jotenkin vaikee uskoa susta. Ja ihan alunperin sain susta aivan erilaisen käsityksen.
oot outo
ei normi käytöstä
40613
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Mitä tästä opimme, älä luule ihmisistä mitään. Oma mokas.
!
!
? eiap.
ootko taas nähnyt jossain hämäränrajamailla.
Millaisen käsityksen alunperin sait ?
sen takia tälläinen!
Jep, sen takia susta diggailenkin. Mussa asuu pieni masokisti.
sulla voi olla päässä melko suppea skaala ihmisistä yleensä.
oot muuten ihan ensimmäinen ihminen joka sanoo et vaikutan tylyltä, yleensä mielipiteet on olleet ihan päinvastaisia... et kannattas tutustua ennenkuin tuomitsee.
Hyvä että en ole ihan normaali, sellaiset ei mua itseänikään kiinnosta... :)
tästä outoudestani :) tekis mieli halia. rutistelin tyynyä.
Sama täällä, mäkin tykkään olla vähän "hullun outo" ihan tarkoituksellisesti aina välillä ! "Hulluilla" on aina kivaa..ainakin mun kokemukseni mukaan ja on kivaa katsella muiden reaktioita :)
Minä teen välillä aivan samaa :) Jesh en ole yksin.. Puhun itselleni toisten täälläkin hetkellä mitä kirjoittelen ja luen = HULLU! ;)
onhan se suurinta viisautta edes ymmärtää, ettei ymmärrä.
mitäköhän tuo henkilö tekee sun alkuperäisillä käsityksillä, ei varmaan paljoakaan
No ei toi sunkaan kirjoitus mitään ymmärrystä sisällä !!
ketä pitäisi ymmärtää ja miksi?
Menehän ja etsi joku normi käytös itsellesi, jos sellaisille kelpaat !
Näissä yllättymisissä käy kovin usein niin, että kun lopulta saa takaisin sitä miten on itse käyttäytynyt toista kohtaan, sitä ollaan sitten niin hämmästyneitä että! Tämänkin kaltaisessa tilanteessa puhuminen lie ainoa oikea tapa purkaa tilanne, jos nimittäin on munaa puhua! Jos ei ole, niin se on voivoi!
Aikuisen ihmisen ei pitäs käyttäytyä kuten pissiksen...
Miten pissikset käyttäytyy? Paitsi sanoo suoraan asiat.. jota aikuiset ei tee.
Eikä niin kuin narsistin, vai mitä .... ?
Joskus saa mitä antaa, tosiaan, mutta asia on huono ja kehää kiertävä jos se toinen ei omalta kohdaltaan tiedosta itse ehkä antaneensa myöskin ja että sitä myöten tasan saa mitä antaakin. Kun toinen on vaan sitten outo. Pissis. Narsisti. Mitä vaan, kunhan ei omaa osuuttaan ja antamistaan tarvitse miettiä. Riittää, että miettii vain sen toisen olemista, ei omaansa.
Yleisesti ottaen sanotaan että se alunperin saatu kuva/käsitys on se oikea :)
Siksi ihmetyttääkin toisen käytös. Ei ollenkaan sama ihminen.
toisen yllättävä käytös voi olla sinusta johtuvaa. Pitää aina muistaa että itse
vaikuttaa siihen miten toinen käyttäytyy, sitä ei vain halua myöntää eikä ajatella.
voiskohan se mitenkään johtua tästä nimenomaisesta tilanteessa mikä tässä on meneillään, ootko koskaan tullut ajatelleeksi moista asiaa?
puhumalla eikä kiukuttelemalla. ootko koskaan tullut ajatelleeksi ? ei ne selvii noin kun sä teet että selvittelet kahden ihmisen asioita kaikkien muiden kanssa kuin sen oikean ihmisen . mieti joskus.
Ehkä joskus olis ollut hyvä puhua tai sanoo muutama sana mullekin mutta sä et koskaan tehnyt niin. Sä hoidit meidän asiaa kaikkien muiden kun mun kanssa.
Mulle sä vaikenit, kai mä olin niin huono ihminen ettei mulle kannattanut puhua.
Sä annoit ymmärtää et sulle ei voi/saa puhua, teit sen erittäin vaikeaksi et se siitä.
Ei pidä paikkaansa. Et vaan halunnut puhua mulle.
No jos sä tiedät ettet puhu sille oikeelle niin miks sä sit vieraille jauhat teiän jutusta ?
alotukseen niin tiedät kuiteskin sit itekin ollees tyly ?
Jos kerran asioista ei voi puhua sen oikean kanssa niin miksi sitten vieraiden ?
Mitä järkeä ?
asiat selvitetään eikä kiukuttelemalla.
Mitä siinä sitten ihmettelet enää. Et itsekään ollut sitä miksi sinua luulin.
Se alunperin saamasi käsitys on kyllä oikea. Kaikkea voi sattua, väärinkäsityksiä unohtamatta.
Tämä tuskin koski mua, en voi millään enää uskoa hänen kaipaavan millään tasolla. Jos ikinä on edes kaivannut.
Ainahan mua on outona pidetty, mutta näiden palstojen perusteella ei ainakaan kannata kenestäkään mitään päätelmiä tehdä.
itse voit näyttää hänen silmissä oudolta...
se, että ihminen ei ole samanlainen kuin sinä ei tee hänestä outoa. Minulle on kerran eräs sanonut, että olen outo, mutta itse hän paljastui myöhemmin ilkeäksi, kieroksi kiusantekijäksi. Kumpi sitten on oudompi minä vai hän...