Pojille nimet

Minun ja mieheni pitäisi keksiä kahdelle poika-vauvallemme nimet , haluasimme pojille aika samankaltaiset nimet ja mieluusti keskipitkät mutta lyhyetkin nimet käy olemme miettineet nimiä Tino ja Toni , Niko ja Toni jne.
Mutta haluaisin kyllä ehkä vähän epätavallisempia nimiä. Pojilla on myös iso-sisaruksia 6 nimet:
Linda Emilia (7.v)
Elmo Valtteri (6.v)
Ninni Aada Elina (4.v.)
Nea Aleksandra (4.v)
Henna Aada Camilla (2.v.) ja
Milla Noora Eerika (11kk)
Toisia ja kolmansiakin nimiä saa ehdotella koska niitä ei juuri ole mietitty (kolmas nimi ei pakollinen)
10524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onpas teillä tohinaa, kun noin monta lasta ja sinäkin vasta 25v!

No vaikkapa:

Tommi & Miikka
Tuukka & Tommi
Joel & Elias
Saku & Nils
Raul & Erik

Äänestä

Joo no kyllä tuota tohinaa meidän talossa riittää , välillä vähän liikaakin.Mutta olen aina rakastanut lapsia ja kaiken lisäksi olemme mieheni kanssa molemmat lestadonialaisia :) Onneksi nyt on vähän vapaa aikaa kun Ninni ,Nea ja Henna ovat mummulassa , nuorimmat nukkuu ja kaksi vanhinta on isänsä kanssa kaupassa (se on tosi harvinaista täällä meillä :)
Kivoimpia nimä noista ovat Joel ja Elias
Toisia nimiäkin saa ehdottaa .

Äänestä

Ehdotan:

Leo Elias ja Noel Topias

Äänestä

Niilo Jeremias
Leevi Matias

Eino Olavi
Unto Aapeli

Äänestä

Leo ja Noel on ihania nimiä ja myös eino ja unto
Topiaksesta en kyllä tykkään mutta elias on ihan kiva
Lisää toisia nimiä Leolle ja Noelille :)

Äänestä

Käykö

Leo Elias ja Noel Aamos

tai

Leo Elias ja Noel Jeremias

Äänestä

tässä vielä muutamat nimiehdotukset Lindan,Elmon,Ninnin,Nean,Hennan ja Millan veljille:)

Miro Sakari ja
Jero Juhani

Joona Akseli ja
Aaro Petteri

Matias Nestori
Elias Oskari

Kasimir Olavi
Kristian Anttoni

Miio Santeri
Nooa Elmeri

Äänestä

Miro ja Jero olis ihanat , mutta siskolla on 2 vuotias Miro-poika :(
Joona ja Aaro olis kans ihania mutta veljellä on vuoden ikäinen poika nimeltä Joona..
Sakarista , Juhanista ,Akselista enkä petteristä tykkää edes toisena nimenä

Mutta Miio ja Nooa on ihania :)

Nimitäti sinun edotuksista kivoimpia ovat Leo Elias ja Noel Jeremias , mutta Jeremiaskaan ei käy koska toisella siskollani on poika jonka toinen nimi on Jeremias :S

Elikkäs vielä jos olisi ehdotuksia Miio & Nooa ja Leolle & Noelille toisiksi nimiksi :)

Kiitos kivoista ehdotuksista

Äänestä
  • Uusina niminä Ilpo Ylermi ja Iiro Anselmi, toisina niminä esim. Leo Untamo ja Noel Salomo, Miio Tapio ja Nooa Olavi

    Äänestä

Pojista tulee Leo Matias Sulevi ja Noel Elias Kalevi ****nen

Kiitos kaikille kivoista ehdotuksista ! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anna25.v. kirjoitti:

Minun ja mieheni pitäisi keksiä kahdelle poika-vauvallemme nimet , haluasimme pojille aika samankaltaiset nimet ja mieluusti keskipitkät mutta lyhyetkin nimet käy olemme miettineet nimiä Tino ja Toni , Niko ja Toni jne.
Mutta haluaisin kyllä ehkä vähän epätavallisempia nimiä. Pojilla on myös iso-sisaruksia 6 nimet:
Linda Emilia (7.v)
Elmo Valtteri (6.v)
Ninni Aada Elina (4.v.)
Nea Aleksandra (4.v)
Henna Aada Camilla (2.v.) ja
Milla Noora Eerika (11kk)
Toisia ja kolmansiakin nimiä saa ehdotella koska niitä ei juuri ole mietitty (kolmas nimi ei pakollinen)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu