kitsish?

Tietääkö joku onko tällaista yrttiä olemassa? Mummoni puhui siitä joskus aikajoa sitten.. Kiitos jo etukäteen!
2522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kenties jiddishiä?

Äänestä

Jos mummosi oli karjalainen niin hän tarkoitti todennäköisesti Liperiä eli Lipstikkaa. Jos ei ollut karjalasta niin sitten en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


linda kirjoitti:

Tietääkö joku onko tällaista yrttiä olemassa? Mummoni puhui siitä joskus aikajoa sitten.. Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu