Olen muuttamassa ja tietysti ottaisin mukaan nykyisen akvaarioni vettä. Akvaariossa on vain vesiliskoja, joten niiden kuljetus ei ole ongelma, mutta veden on. Voiko veden laittaa sankoon jonka sulkee tiiviisti kannella, vai täytyykö veden olla ilman kanssa tekemisissä myös muuton ajan?
Liskot tietysti kuljetan ilmavasti.
Kiitoksin vastauksesta ja anteeksi jo etukäteen jos kysymykseni on jostakin todella typerä, mutta sitä varten kai nämä kysymyspalstat ovat olemassa ja kiva, että tiedät enemmän, kuin minä.
Akvaarioveden kuljetus
3
160
Vastaukset
- tania78
Vesi sankoon ja kansi kiinni.
Jos nyt et muuta toiselle puolelle maapalloa niin vesi säilyy hyvin.- ....................
Kenties typerää kysyä, mutta miksi sitä vettä olet mukaan ottamassa?
Hyödylliset bakteerit akvaariossa elää pinnoilla siis hiekka, koristeet ja kaiketi tärkeinpänä suodatin.
Itse en ainakaan akvarioita muuttaessa ole vettä kalojen kuljetusta kasvit enempää mukana rahdannut.
- tania78
Kyse on salamantereista....
Tottakai hiekka kuuluu kuljettaa mukana mahdollisimman pienillä pesuilla, mutta salamanterieläimiin eivät päde ihan samat säännöt kuin kaloihin.
Salamanterit eivät välttämättä edes tarvitse suodatinta... jne...
Tämä ketju on vain vähän väärässä paikassa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352196
- 841293
- 561278
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631161
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39874Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122759- 31721
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21562