Onko ollut paljon ongelmia Dacia Loganien kanssa, toivon että sellaiset henkilöt jotka ei omista ko. autoa voisivat olla hiljaa :)
Dacia Logan
Dacia Logan harkinta
6418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
puoli vuotta ajanut , ei ongelmia hyvä perus auto,
kokeilin e 85 polttoainetta , hyvin pelitti
Vajaan vuoden ollut omistuksessa. Meidän yksilö on ollut esittelyautona ja siinä on vaihteiden vaihtamisessa ylimääräistä lonksuntaa välillä. Muita vikoja on ollut vain kaiuttimien äänen pätkiminen, sisätilan maton irtoaminen pidikkeestään pelkääjän jalkatilassa ja tuulilasin alareunassa olevan kumireunuksen irtoaminen pakkasaamuna lasia raaputettaessa. Takuuseen meni niiden korjaaminen.
Kytkin ottaa rasittavasti vasta tosi ylhäällä, mikä on tietty enimmäkseen tottumiskysymys, mutta kyllä se talvella harmittaa, jos on ajautunut johonkin pikkukinokseen, josta pitäisi päästä irti sammuttelematta autoa.
RE85:lla tuntuu liikkuvan itse asiassa köykäisemmin kuin normaalibensalla. Ehkä säädöt on optimoitu sille kompostointijätteelle ;)
vuosi tuli täyteen ilman vikoja ja hyvin toimii . veli käytti uutta tojotaansa 5kertaa korjauksessa ekan vuoden aikana . suosittelen
kumpaa suosittelet, jäi mainitsematta?!?
Toyotaa tietenkin suosittelen, siinä kun nuo takuuasiat ja huolto muutenkin pelaa mainiosti.
Täytyy kyllä tunnustaa että oli provo...
No Toyotan kohdalla se ei ole ihme.Niissä on laatu laskenut vuodesta toiseen.Ihan tilastojenkin mukaan.