oppaat vaudissa+kohdepäällikkökin

saa hymyillä

Tapahtui Kultahietikolla

——————————————————————————–

Toissa vuotena käydessäni Kultahietikolla lomalla illa päätin käväistä Muppet-baaris niin havaitsin, että kaksi opasta kohdepäällikkö oli omalla ajallaan siellä ryyppäämässä, eikä syljetty lasiin.Kävin seurassa kumoamassa muutaman kans,sitten jossain vaiheessa puolen yön tietämis kohdepäällikkö oli jo väsynyt ja lähti. Me tosin jatkoimme….Tuli selville, että oppaat olivat vain n. viikon-kaksi olleet siellä töissä ja odotukset suuret (nuori mies-ja naisopas).

Parin päivän päästä nähtyäni heidät ni sain tietää, että miesopas oli rähissy viinapäissään jossain päänsä verille ja ei ollut ihan edustuskuntoinen kun taas naisopas oli kunnostautunut Pliska-hotellipoikien hotellihuoneiden “patjojen testausta” siinä määrin, että molemmat sai kenkää ja tuli samalla paluukoneella Suomeen takas, molemmat vaikutti pettyneiltä kun oli vauhtiin päässyt,hehe! Naisopas sanoi kun tiedustelin millainen mies oli ollut, niin huono pano kuulemma, ei kaksinen : )

Kohdepäällikkö oli tilannut vähemmän bailaavat/viinaan menevät oppaat sunny beachilta tuuraan poispotkittuja! Turhan minimiehityksellä yleensäkin nämä Alma Tourin toiminta kultahietikolla. Mutta jos tykkää oppaista ryyppyyseuraa illalla niin Alma Tourilta löytyy yleensä sopivia oppaita siihen…tosin saattaa häiritä seuraavan päivän retkitoimintaa/palveluja/hotellikäyntejä yms. Ps. kohdepäällikkö ei juonut baaris limua eikä vettä,nääs kun virolaisaksenttiakin oli….varmaan tänäkin kesänä sama homma?

Kaikki juopot Alma Tourin matkalle niin seuraa saattaa löytyä aina kohdepäälliköstä oppaisiin!

1

578

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surkeaa toimintaa!

      Näin se vaan alma laatu laskee, ja jättää ihmiset oman onnen nojaan! Ei Ikinä almatour-matkalle,yäk!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      135
      1935
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      233
      914
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      853
    5. 64
      831
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      36
      812
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      96
      757
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      747
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      65
      671
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      571
    Aihe