Kuntaliitosvaalit

Oliko just käydyt vaalit sittenkin kuntaliitosvaalit? Vaalien tulos taitaa kertoa et oli. Vai miten tulkita vehkaperän ja Leskisen saamat äänimäärät. Vehkaperä oli omaa luokkaansa yli tuhannella äänellä ja istuvana kansanedustajana mutta mitä kertoo Leskisen saama yli viidensadan äänen potti? Vertailkaapa Leskisen äänimäärää liitospuolueiden ehdokkaiden ääniin ja huomaatte varmasti eron, huikean eron!
8149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vastustajat 3364
Kannattajat 682

Äänestä

Kuuselan Terttu sai Haukiputaalta VAIN 40 ÄÄNTÄ!!!???
Eli vähemmän kuin kunnallisvaaleissa...!!!

Kertonee karua kieltään kuntaliitoksesta ja ennen kaikkea kouluvalituksista!

Äänestä

Kutsuu. PerusSeppo on herrasmies. kts päivän Rantsikka. Hänellä on poliittista silmää, aloitti jo näkyvästi kunnallisvaalityön.

Äänestä

Mutta tärkeintä on että kuntaliitos saatiin !

Äänestä
  • ja liitosta kannattaneet siirtyvät entisiksi kuntapoliitikoiksi seuraavissa vaaleissa. Se on tässä tärkeintä. Seppo L ja Mirja V jatkanevat Oulun valtuustossa vuoden 2013 alusta.

    Äänestä

  • kykykyllä... kirjoitti:

    ja liitosta kannattaneet siirtyvät entisiksi kuntapoliitikoiksi seuraavissa vaaleissa. Se on tässä tärkeintä. Seppo L ja Mirja V jatkanevat Oulun valtuustossa vuoden 2013 alusta.

    Niin, mitäpä sitä puttaalta muut aon tarjotakkaan kuin änkyröitä...

    Äänestä

  • tutkippa oulun hirmuista velekaantumista. mitä arvelet veropprosentiksi 2-3 vuoden kuluttua?

    Äänestä

  • muuten onnellinen kirjoitti:

    tutkippa oulun hirmuista velekaantumista. mitä arvelet veropprosentiksi 2-3 vuoden kuluttua?

    Katso tasetta.
    Älä höpötä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itsenäinen kunta kirjoitti:

Oliko just käydyt vaalit sittenkin kuntaliitosvaalit? Vaalien tulos taitaa kertoa et oli. Vai miten tulkita vehkaperän ja Leskisen saamat äänimäärät. Vehkaperä oli omaa luokkaansa yli tuhannella äänellä ja istuvana kansanedustajana mutta mitä kertoo Leskisen saama yli viidensadan äänen potti? Vertailkaapa Leskisen äänimäärää liitospuolueiden ehdokkaiden ääniin ja huomaatte varmasti eron, huikean eron!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu