Voiko lähes 70v nainen käyttää punaisia kenkiä?
Ajattelin hankkia sellaiset tukevat kävelyyn tarkoitetut kengät, lähinnä kai ovat lenkkarit.
Sekin minulle on epävarma asia kuin, voiko juosuun tarkoitetuilla kengillä kävellä?
Kenkiä kun on joka lähtöön niin ei uskalla ostaa, tiedä minkä kyydin ne antaa.
Ajattelin hankkia sellaiset tukevat kävelyyn tarkoitetut kengät, lähinnä kai ovat lenkkarit.
Sekin minulle on epävarma asia kuin, voiko juosuun tarkoitetuilla kengillä kävellä?
Kenkiä kun on joka lähtöön niin ei uskalla ostaa, tiedä minkä kyydin ne antaa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
ilman muuta voi käyttää punaisia mää oon nyt lenkkeilly sisäpelikengillä punaset muuten nekin on ja ihan hyvin toimii uskoisin että lähinnä se että kengät on tarkoitettu johonkin vaikuttaa sillon kun on kysymys oikeen urheilijasta.
Millaista on kävellä sellaisilla kengillä jossa pohja on kuin keinutuolin jalat?
mää en oo kävelly niillä mutta homasin että mun siskolla on sellaiset jalassa kun viimeks kävin sen luona kovasti se kehu niitä varmaan kumminkin joutuu jonkin verran totutteleen.
Vaikka sinipunaiset, jos ovat jalassa mukavat. Me olemme sen ikäisiä, että oma mieltymys on tärkeintä.
Lähinnä läheiset siitä ovat sanomassa. Näytän kopiota keskustelusta jos tulee huomautuksia.
Tottakai voi....
varsinki,jos olet naine.Emmää tykkäis mun ukon käyttävä punassii kenkii.Eip silti,ei hualeiska,vaiks hiukka maksettais :)
Punassii kävelykenkii en ol katukuvas nähny,jottai lenkkarei kyl.Avokkai ja korkkarei paljonki.Mum makuuni,jos asusteet,korkkarit/avokkaat laukku huivi tai joku vain on punaset ja vaatteet mustat,valkoset tai harmaat.
"Eteen" tuli muistokuva äitivainaast yllään harmaa leninki ja punaset asusteet;vyö,kengät ja laukku.Melkest 70v oli ikää.Tyylikäs....aina.
Oliko äiti nimeltään Eila?
Tällä, mikä se oli , pohjanmaan murteella laulava mies, mustat vaatteet ja punaiset piiitkät kengät.
Mun äiti ei ollu Eila,eikä Leila.
Eikä kemkät ollu pitkät.kokoo 36-37 :)
Määki käytän usseen mustii vaattei ,kunnes löyrän tummempii.
Tottakai voi, mieliväri on mullakin punainen. On kenkiä ja vaatetta punaista.
Ei ikä ole este Minullakin on juoksukengät, mutta ei ne väkisin juoksuun lähde, hyvä on kävellä niillä.
Punainen väri ei sovi tummalle naiselle. Mutta sihähän olet,ainakin mielikuvissani vaalea.
Tottahan punaista vaalien jälkeenkin voi käyttää, kun asioita ei ole vielä korjattu.
Lapsilisä kaikille suomalaislapsille on se ensimmäinen mikä pitää korjata. Nythän toimeentulotuen varassa eläviltä lapsiperheiltä sen poistavat !
Miksi , kenen taskussa nuo rahat ovat ?
Hanki vaan punaiset, niin löydyt helpommin jos satut eksymään. :)
Mutta juoksukenkien kanssa saa olla varovainen. Ne ovat vikkeliä otuksia, joten suosittelen että solmit nauhat yhteen kävelylle lähtiessäsi...
Mutta mitä tekemistä iällä on kenkien värin kanssa?
Punaiset kynnet
punaiset kengät
Punaiset huulet
Punaiset suukot
Punaiset tunteet
Punaiset hetket
;)
Punaiset tyngät,
punaiset huulet,
punaiset kynnet,
punaiset tunteet.
Kiipeä mäntyyn,
korkeaan,
punaisilla kynsillä.
Nostanko jalat pystyyn puutavasten sitten kun eksyn?
Voi, en maalaa huulia, en kynsiä laisinkaan.
Vielä parempi jos kiipeät puuhun. Näyt paremmin.
Mutta olet ehkä enemmän semmoista kuultavaa tyyppiä?
;)
Ota pää pois pyllyst,niin on helpompi hengittää.
Lihasjäykkä kertoi olevansa syytön sinun kommenttiisi. Siksipä kysynkin sinulta suoraan...mitä tarkoitat kun käsket minun ottaa pääni pois sinun pyllyst? Kysehän ei ole omastani? Se on fyysinen mahdottomuus.
Selitäpä selkokielellä, kun nyt saat tilaisuuden sanoa suoraan eikä pelkästään vihjailla.
Anteeksi jos loukkasin. Ei ollut tarkoitus.
Huumori ei aina ole samalla aaltopituudella. :(
joku muujäykkä vastasi, en ollut minä. huumorilla täällä ollaan mutta kenkäväri juttu oli tosi.
Mitäs toi nyt on? Punaset kengät. Antaa pesee vaan! Nehän nyt sopii inehmolle kuin inehmolle, jopa miehille. Osta ihmeellä, ja muista käyttää. Paras kun pistät jalkaan saman tien etteivät unohdu kaapin perälle. Osta toiset punaiset tanssikengiksi ;-D
Meinaan tänään lähteä tansseihin mustassa lyhyehkössä (hiukan polven yläpuolelle ulottuvassa) tyllihamosessa, jossa on pieniä tähtösiä eli jotain pilkahtavia strasseja tai vastaavia ommeltuna sinne tänne. Kirpputorilöytö, olen käyttänyt ennenkin. Ja muut kuteet samaa rataa. Jos hyvät punaiset korkkarit löydän tanssikengiksi niin varmasti ostan. Mutta se on tuo jalka kun säätelee tällaiset valinnat, ei niinkään väri.
Tehkää perässä, ei tällaisiin valintoihin tarvita kuin huumoria ja itsetuntoa! Ns. vanhuuttaan on ihan turhaa ruveta säälittelemään ja sen mukaan valintojaan rajoittamaan. Sata lasiin ja menoks!
Hei,
ilman muuta voit käyttää punasia kenkiä
ja vaikka mitä punaista vaatetuksessakin,jos väristä tykkäät,
ei ikä ole este.
Itse olen 73v,minulla on punaiset nilkkurit sekä saappaatkin,
punasia puseroita ym.
Ei kai niitä tarvitse komeroon jättää vaan iän takia.Muutenkin
tykkään värikkäistä asusteista niinkuin oon aina pitänyt.
Hei,tsemppiä sulle,pukeudu juuri niin kuin tekee mieli!
Mielikin siitä piristyy.