vähintää 3 krt kuussa ambulanssi hakee mut kotoa terveyskeskukseen itsetuhoisuuden takia. Vähintään 10 krt viikossa, soitan kriisikeskukseen tms. Vähintään 15krt päivässä ajattelen itsemurhaa ja mietin miten sen tekisin. 2 krt viikossa käyn kallonkutistajani kanssa keskusteluja. Joka päivä syön lääkkeitä, jotka tuottavat enemmän sivuoireita kuin parempaa oloa. Kuuluisinko sairaalaan?
aina käy näin
hullu(ko?)
1219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Itse sen parhaiten tietää missä kunnossa...ulkopuolisena vaikea sanoa, mutta tekstistäsi päätellen alat olla finaalissa ja sairaalakunnossa! Ihme ettei sinua olla jo lähetetty!
Minut oltiin laittamassa sairaalaan kun kerran pari mainitsin psykologilla/psykiatrilla että olen _miettinyt_ itsemurhaa. En todellakaan ollut osastohoidon tarpeessa.
Kysy avohoitajaltasi (psykologi/psykiatri)olisiko mahdollista että saisit lähetteen sairaalahoitoon...Ikävää että ajatuksesi ovat noin synkkiä, Voimia sinulle!