Myrskyluodon Maijasta

rakkaus ei voi erottaa, niin huusin luodolle
ja sinä veit rakkaani, nyt huudan
rakkauttani !!!

voima ja tahto vielä, puristan
voimani, sen haluan
lähettää minun
rakkaalleni,
rakkaus ei kuole, se elää
ja löytää rakkainpansa luo
492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

itsekkö vastaat itsellesi ? Aiotko täyttää koko runopalstan :(

Äänestä
  • en vastaa itselleni ja enkä tiedä kuka lähettää näitä kukkien
    kuvia runoihini.

    Äänestä

Varmaan se Juhan vainoaja, tuolla toisella sivustolla...:(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä sinulle kirjoitti:

rakkaus ei voi erottaa, niin huusin luodolle
ja sinä veit rakkaani, nyt huudan
rakkauttani !!!

voima ja tahto vielä, puristan
voimani, sen haluan
lähettää minun
rakkaalleni,
rakkaus ei kuole, se elää
ja löytää rakkainpansa luo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu