Kiinnostaa tietää...

Ku täällähä käy kaikki äipät nii millo otitte ekan kerran suihi? Ja onks teijän mielest siin mitää pahaa et 13-wee ottaa suihi?? Eihän siin oo mitää..must....

Sit mul on ongelma... miten kerron vanhemmille et mul on boyfriend ku ois välil iha kiva kertoo x)
Nii miten kerron sillee "vihjailevasti" et mul on semmone...(eikä se oo sellane ku yleensä et siks voin kertoo...eli se ei dokaa tai polta ja sen koulus menee hyvi ja se on urheilulline x) )
51051
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suihin minä otin 14-vuotiaana...mun muistaakseni. Ei siinä toisaalta mitään pahaa oo...Eipähän ainakaa tartte sänkyyn hypätä.
Vanhemmille voit vihjasta jotain tyyliin: "Et tänne tulee yks *nimi*" Sit voisit halata poikakaverias ku se tulee teille..... :D
Minunki tytär kerto poikaystävästään vasta sillon ku sattu kohdalle "kunnollinen".. Ennen oli sellasia "katuhaukkoja" että tyttö luuli etten hyväksy seurusteluu.... Mut mun mielest saa seurustella kenen kanssa tahtoo.... ;-)

Äänestä

Jos tämä nyt ei ole provo, niin kyllä kovasti toivon että pysyttelet vielä noista seksihommista erossa muutaman vuoden.. 13-vuotias on vähän turhan nuori semmoiseen!
Itse en luokittelisi ikäistäsi vielä teiniksi edes.
Keksipä jotain muuta hommaa ja ajateltavaa..

*huh huh!!*

Äänestä

Miksi kyselet tuollaisia?Onhan aina ja kaikkina aikoina ollut sellaisia huoran pentuja jotka ovat imeneet kullia kuin tuttia.
Olisiko tarkoituksenmukaisempaa kysyä millaset ihmiset ottavat suihin 13-vuotiaana?
Myöhäinen seksin harrastamisen aloittaminen korreloi voimakkaasti elämässä menestymisen kanssa.Joten mietippä mitä elämältäsi haluat.

Äänestä

Noi vanhemmat jotka tulee tänne aukoo päätänsä tyylii: Huoran pentuja...
Jos satutte tietään et monet nuoret ottaa suihin JOPA kuudennella ja yläasteel viel enemmän eikä siihe vaikuta mitkää helvetin vanhemmat!! Voi hyvin olla kans et TEIJÄNKI tytär ottaa täl hetkel suihin joltai...ja nyt tiiän et joku vastaa: Mun tytär ei oo sellanen.....plaah....jne.
Ettei tartte syyttää vanhempii vaa frendei tai sitä itteensä joka ottaa!
Että...semmosta...

Äänestä

...suihinotto provo? Se jätkä voisi saada tuostakin hyvästä syytteen alaikäiseen sekaantumisesta tms. Ja jos hän on itse alle 15, sinäkin voisit saada syytteen vastaavasta. Mitähän kokemista sinulle enää jääkään sitten kun tulet aikuiseksi?

Voithan sinä yrittää kertoa siitä pojasta vaikka itse ehdottamillasi sanoilla. Ehkäpä kannattaa kertoa tuo koko litania. :) Ja tuossa toisaalla olikin jo ehdotus, että viet sen kaverin kotiisi näytille. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TaViStEiNi kirjoitti:

Ku täällähä käy kaikki äipät nii millo otitte ekan kerran suihi? Ja onks teijän mielest siin mitää pahaa et 13-wee ottaa suihi?? Eihän siin oo mitää..must....

Sit mul on ongelma... miten kerron vanhemmille et mul on boyfriend ku ois välil iha kiva kertoo x)
Nii miten kerron sillee "vihjailevasti" et mul on semmone...(eikä se oo sellane ku yleensä et siks voin kertoo...eli se ei dokaa tai polta ja sen koulus menee hyvi ja se on urheilulline x) )

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu