Eksynyt lapsi..

Olen pelkkä ihmisraunio.. Haluaisin niin kovasti kuolla, mutten uskalla. En halua satuttaa.. Elämäni on yhtä helvettiä, itseinhoa, itsetuhoisuutta, paniikkikohtauksia, ahdistusta, painajaisia, harhoja, syömishäiriötä... Miksi kaikki on tapahtunut juuri mulle? Koko elämäni on ollut yhtä paskaa.. väkivaltaa, alkoholia, kiusaamista, hyväksikäyttöä. Kukaan ei rakasta mua.. ei kukaan voi rakastaa mua. Olen täys paska. Vain pahoille ihmisille käy näin. Miksen koskaan kuole? Miksi herään aina sairaalasta.. miksei suojelusenkeli päästä mua menemään? Haluan niin kovasti kuolla.. mennä vain pois. En koskaan saanut olla lapsi ja pian olen jo aikuinen.

Do you know what's worht fighting for, when it's not worht dying for?
3168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsekin olen harkinnut kuolemista, mutta kun ei uskalla. Kai täytyy vaan yrittää. Mitä muutakaan vois?

Äänestä

Hei, minkä ikäinen olet ap?
Uskon etä kannattaa varata aika terapeutille, psykologille tai psykiatrille.
Jos olet 8-18 vuotias, soita numeroon: 116 111
Tuosta numerosta saat lisää tietoa jos katsot googlesta kyseisellä hakusanalla, eli kirjoitat googleen: 116 111

Puhelu on muuten maksuton eikä näy missään puhelinlaskuissa :) Hyvää pääsiäistä!

Äänestä

se on niiden sellaisten itsekkäiden ja väärämielisten valhe puhetta,sulle ettei sua voisi kukaan rakastaa,tai et olisit jotenkin huonompi kuin muut.sä oot ainut laatuinen juuri sellaisena kuin olet ja usko mua vielä kerran sä nouset tuosta ja näytät kaikille.me ei olla synnytty maailmaan vailla tarkoitusta ja suuntaa.niin se vain elämässä on et jokainen meistä saa osansa tuskaa kannettavakseen.sitä ilman ei säästy kukaan täällä maailmassa.mutta usko tämä se että sä itseltäsi riistäisit hengen ei ole ratkaisu oletko edes varma että pääset rauhaan ja lepoon kun niin tekisit entä jos ei sittenkään? ja toiseksi älä anna sitä nautintoa niille ihmisille jotka sua on satuttanut tai satuttavat jotenkin,että riistäisit itseltäsi hengen toisin sanoen luovuttaisit.voit ajatella näin mistä säkin voit tietää tota.tästä voin tietää koska olen itse käyny sellaisen tuskan ja vuosien piinan läpi elämässäni.kiusatuksi tulemista koti olot ei mitkään parhaat et ois ees siellä ollu se lohtu.päin vastoin.ainaista alemmuuden tunnetta,häpeää,panikointia,tulevaisuuden pelkoa.ja tunne siitä kun on niin huono ettei löydy toista huonompaa ihmistä.myöskin suuttumusta ja vihaa itseäni kohtaan kun tunsin itseni niin heikoksi.tuosta kaikesta juontui syvä masennus ja paheni niin,että jouduin hoitoon psykiatrilliseen sairaala kouluun(koulu ikäinen siis olin vielä) nyt olen 25 v nuori nainen olen äiti omalle lapselleni. on ollut masennusta ja taistellut sitä vastaan.ja nyt elämä hymyilee syvät haavat jätti kaikki tuo,mutta olen nyt vahvempi ihminen osaan myös arvostaa elämää ja tiettyjä asioita.periksi en anna voit ajatella helpommin sanottu kuin tehty.en mäkää aina näin ole aatellut et periksi ei anneta.kaikista suurin apu minulle lohtu ollut jeesus kristus.tulin uskoon pari vuotta sitten en puhuisi tätä jos en olisi itse kokenut ja tietäisi mistä puhun.kun pyydät jeesusta elämääsi tarkoittaen sitä saat nähdä.hän auttaa sua.hän on tulevaisuus ja toivo.me ihmiset voimme jotkut toinen toisiamme kuunnella ja niin auttaa toisiamme ,mutta niitä sisäisiä tuskia joita käymme läpi kukin tavallaan mitkä on sielläö sydämmes ja mielen alueella ajatuksin, niihin ei voi auttaa kuin hän.toivon kaikkea hyvää sinulle kuka lienetkään ja voimia toivon et näet tän viestin jos jotain apua sinulle tai ihan kelle vain joka kärsii masennuksesta tai jostain elämäntilanteista jotka aiheuttaa sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmisraunio kirjoitti:

Olen pelkkä ihmisraunio.. Haluaisin niin kovasti kuolla, mutten uskalla. En halua satuttaa.. Elämäni on yhtä helvettiä, itseinhoa, itsetuhoisuutta, paniikkikohtauksia, ahdistusta, painajaisia, harhoja, syömishäiriötä... Miksi kaikki on tapahtunut juuri mulle? Koko elämäni on ollut yhtä paskaa.. väkivaltaa, alkoholia, kiusaamista, hyväksikäyttöä. Kukaan ei rakasta mua.. ei kukaan voi rakastaa mua. Olen täys paska. Vain pahoille ihmisille käy näin. Miksen koskaan kuole? Miksi herään aina sairaalasta.. miksei suojelusenkeli päästä mua menemään? Haluan niin kovasti kuolla.. mennä vain pois. En koskaan saanut olla lapsi ja pian olen jo aikuinen.

Do you know what's worht fighting for, when it's not worht dying for?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu