osaisko joku kertoo

kertokaa mulle.. kannattaako hyvää odottaa.. oon huomannu et yks poika on julmetun ihana.. mutta se on varattu.. se suhde ei välttis kestä koska se tyttö ei yhtään sovi sille- siis ihan totta.. niin onko kellään sellasia kokemuksia et kannattais?
4517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hmm..mistäs tiedät etteivät he sovi yhteen..?

Äänestä

Katso vapaita poikia. Miksi varatut kiinnostavat niin julmetusti?

Ainahan sivullisen on helppo arvostella mikä sopii toiselle ja mikä ei.

Mukavaa loppuelämää!

Äänestä

Sehän on niin että "varattuihin ei kosketa". Jos niin tekee niin kyllä siitä aika helposti saa häijynmaineen. Pidät näppis erossa ja katselet vapaita poikia. Ja tottakai sinun mielestäsi he eivät sovi yhteen, sinähän olet hulluna tähän kundiin ja lietsot pahoja ajatuksia tämän tyttöystävästä. Jos nyt kuitenkin erehdyt tekemään sellaisen mokan että hölmönä varastat tämän pojan tältä tytöltä, niin voin vannoa että ex-tyttöystävä tulee ja piinaa sinua jopa unissasi. Jos sinulla on yhtään omatuntoa jätät leikin sikseen!

Äänestä

Mun mielestä sun kannattaa odottaa. Mutta todellakin odota, että ne eroaa, ennen kun menet sekaantumaan!
Mä olin koko yläasteen kiinnostunu yhestä pojasta, mutta nyt ysillä se alko yhen tytön kanssa. Mä olin ihan oikeesti sitä mieltä, että ne ei todellakaan sovi yhteen. Ne oli ihan erilaisia, ja niillä oli muutenkin ihan eri lähtökohdat siihen juttuun. Tää poika ei ollu seurustellu koskaan ennen, mutta tyttö on ollu kauhee jakorasia jo jonkun aikaa.
Sitten ku kuulin, että ne on yhdessä, yritin unohtaa sen pojan, mutta en kuitenkaan onnistunu. No, kolme kuukautta ne oli yhessä, ja nyt muutama viikko sitten kuulin, että tää poika jätti tän tytön. Ja kohta MÄ oon tän pojan kanssa, ainakin siltä vaikuttaa kaikkien merkkien perusteella!
Tsemppiä!! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


she kirjoitti:

kertokaa mulle.. kannattaako hyvää odottaa.. oon huomannu et yks poika on julmetun ihana.. mutta se on varattu.. se suhde ei välttis kestä koska se tyttö ei yhtään sovi sille- siis ihan totta.. niin onko kellään sellasia kokemuksia et kannattais?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu