on se kyllä kumma kun taas juuri äsken sain istua pöntöllä ainakin 15min, joskus myös 30min ja taas äsken paskansin varmaan ainakin 5 erillistä pökälettä. Tuntuu siltä, että paskantaisi koko edellisen viikon ruuat yhdellä kerralla, varsinkin silloin kun saa istua 30minuuttia ja aina silloin tällöin tulee uusi lasti.
Olen aina miettinyt että eihän nyt normaalit ihmiset istu näin kauan paskalla, että mitä helvettiä, kärsinkö jostakin yliaktiivisen perseen syndroomasta vai suolistosyövästä?
muutenkin on aina joskus niin vaikea saada se pökäle tipahtamaan, ei vaan meinaa tulla vaikka olis tulevinaan. Kai sitä pitää sitten pitkittää paskalla käymistä niin pitkään että perse meinaa räjähtää.
Joskus tuntuu siltä, että tähänkö on ihmisen kehitys tullut: se aika mikä ennen meni ruuan saalistamiseen käytetäänkin nyt paskantamiseen. Ihmisille syötetään kaikennäköistä sontaa ja ihminen toimii ikäänkuin kompostina joka vain prosessoi ruokaa päivästä toiseen. Ihmisen suurin ongelma onkin nykyään taistelu lihavuutta vastaan, toisin kuin ennen se oli nälkää vastaan. Ihmisen keho ei ole tähän pikaiseen muutokseen tottunut vaan se haluaa edelleen kerätä rasvaa, rasvaa jota tulee kaikesta siitä hiilihydraattipitoisesta ruuasta mitä on markettien hyllyt täydellään. yhteiskunta auttaa ihmisiä lihomaan ennenaikaiseen hautaan.
tällainen inspiraatio tällä kertaa, toivottavasti löytyi muitakin hulluja ihmisiä jotka jaksoivat lukea suuren inspiraation innoittaman kirjoitukseni.
liiallinen paskantaminen
mestaripaskoja
4
492
Vastaukset
- Levander. .
Mielenkiintoista.
Näin unta että paskansin ison kokkareen.
Se tietää selvästi paljon rahaa.
Suosittelen kaurapuuroo/velliä.. ja kevyttä paastoamista... eiköhän kanki putoo pönttöön... kiiki kii ^^ - lapsi voi olla tyttö
oon lapsi ja sama se tuntuu se perse räjähtävän jos on liian paksu pökäle tulee vähän verta
- Anonyymi
Sun täytyy venyttää peräreikää, esim hohtimilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun täytyy venyttää peräreikää, esim hohtimilla
Kahden tuuman hohtimilla hoonattu läpi myöntää järeillekkin jytkyille vapaan kulun.
Nyt tuli jytky!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2714687Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761801Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180