jakoremmin vaihto

onko kuinka paha rasti vaihtaa jakoremmi 1.5 -89 mazdaan? pyörittääkö siinä sama remmi öljypumppua ja/tai bensapumppua?
remmillä mahdettu ajaa jo melkeen tuplasti sen mitä suositellaan eli ois jo kiire ja huoltamoille kauheet jonot...
1383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

muutama mutteri auki ja siinähän se remmi/ketju on. 626 olen remmejä vaihdellut, helppo homma kunhan pistää merkit kohdalleen.
Jos itse yhtään osaa korjailla, ei pitäisi olla vaikeaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuhattaituri kirjoitti:

onko kuinka paha rasti vaihtaa jakoremmi 1.5 -89 mazdaan? pyörittääkö siinä sama remmi öljypumppua ja/tai bensapumppua?
remmillä mahdettu ajaa jo melkeen tuplasti sen mitä suositellaan eli ois jo kiire ja huoltamoille kauheet jonot...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu