Rottien paino

Moikka!
Minkä painoinen rotan "tulisi olla" noin puolivuotiaana?
Meillä on kaksi tyttörottaa,n.1/2 vuotta, ja niillä on huomattava (?) kokoero..?
Miten isoiksi rotat yleensä kasvavat??
2514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tyttörotat 300-500g
Poikarotat 500-700g

Itsellä 2 aivan ihanaa poikarottaa :)

Äänestä

Poikarottani painavat 600g ja toinen 750g.
Ikää reilu vuosi, eikä ylipainoa.

Tytöt jäävät siihen 300g-400g paikkeille.
Vuoden jälkeen rotan ei kannata odottaa
enää kasvavan kuin leveyssuunnassa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiksu kirjoitti:

Moikka!
Minkä painoinen rotan "tulisi olla" noin puolivuotiaana?
Meillä on kaksi tyttörottaa,n.1/2 vuotta, ja niillä on huomattava (?) kokoero..?
Miten isoiksi rotat yleensä kasvavat??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu