Mitä mieltä kuusaalaiset ovat kun teillä siellä minun entisessä kotikaupungissa on puheenaiheeksi noussut kaupunkikuvaa hallitsevien jännitepylväiden purku? Onhan ne jonkinlainen muisto menneiltä ajoilta mutta nykyäänhän ne on pelkkiä koristeita ja niiden ylläpito maksaa.
Jännitepylväät
zzxx
5142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei niiden ylläpito mitään maksa, ehkä saman verran kun metsässä olevan puun ylläpito tai puhelinpylvään ylläpito. Siellähän ne jököttävät Kuusaan mahtipontisina maamerkkeinä kuin valtavat fallokset konsanaan.
Mielestäni se taho, joka tahtoo ne purkaa, maksakoot omasta pussistaan, eikä VERONMAKSAJIEN LOMPSALLE OLE MITÄÄN ASIAA!
No sen verran olisin valmis veroja omalta osalta antamaan että poikki ja joen pohjaan tai maan täytteeksi johonkin.
Veroja ei anneta "omalta osalta". Jos "omalta osalta" annat, annat sieltä omasta lompsastasi.
No yritetään uudestaan. Käyttäisin yhteisiä verovaroja niiden kaatamiseen ja upottamiseen joen pohjaan. Myös maantäyttöön niitä voisi käyttää.
Ymmärsitkö tämän vai vielä on vaikeita sanoja?
aikakaudesta muistuttavat...