Pystynkö käyttämään ulkoista kiintolevyä/ sen sisältöä ilman tietokonetta? Ulkoisella tallessa kaikki musiikit, valokuvat ja leffat, vain tietokone puuttuu tällä hetkellä. Pystyykö kattomaan leffoja virittelemällä dvd/ telkkari/ usb tms?
Ulkoinen kiintolevy,käyttö ilman tietokonetta?
6
357
Vastaukset
- ...
Jos sulla on jokin laite, joka tukee toistoa usb-massamuistilta niin usb-liitäntäisen kiintolevyn käyttö siinä tuskin tuottaa ongelmaa. Oleellista tietysti on silloin, että ko. vehje myös tukee niitä tallennusmuotoja, joilla nuo sisällöt on sinne levylle tallennettu. Sama rajoitus koskee levyllä käytettyä tiedostojärjestelmää.
- Sama kysyjä
Sopiskohan tällaiseksi laitteeksi vaikkapa pelikonsoli? PS ja x box löytyy muistikortteineen, pystyykö ulkoiselta tallentamaan elokuvia jommalle kummalle koneelle?
Olen täysi ummikko näissä asioissa, pahoittelen.
Hyvin epätodennäköistä, että toimisi. Pelikonsolit ja digiboksit eivät yleensä tue Windowsin kiintolevyissä useimmin käytettyä NTFS-tiedostomuotoa, lisäksi myös kiintolevyn tallenteiden video- ja audiokoodekit voivat olla laitteille tuntemattomia. Valokuvissa JPG on kyllä hyvin tuettu, joten kuvat näkyvät mikäli kiintolevyn tiedostomuotoa tuetaan ja laite pystyy levyä lukemaan.
- MANUaali
Aika monissa nyky-teeveissä on USB-liitäntä ulkoista tallennusvälinettä varten - ei muuta kuin piuha kiinni ja manuska käteen, niin selviää toimiiko.
- kooukko
Eipä taida tv usbin kautta pystyä muutakuin katsomaan kuvia.
Itsehän tuo ntfs ei tuota mitään ongelmia. Ainoa että ulkoinen kovalevy täytyy alustaa fatiksi, silloin toimii.>Eipä taida tv usbin kautta pystyä muutakuin katsomaan kuvia.
No ei ehkä sun töllössä, mutta uudenaikaiset telkkarit toistaa myös koko joukon videotiedostotyyppejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562761
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541699Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461684Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1501433- 711397
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3151275The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut171206- 1561006
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25965Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m61937