Pieleen meni

Hohoi ! Haapaveden persut. Oletteko te viisaudessanne laskeneet paljonko te olisitte saaneet ääniä puolueelle, asettamalla varteenotettavamman ehdokkaan läänin etelälaitaan. Nyt ei entinen taksikuski oikein saanut persupuolueen siipiä
kannatukseen ja siitä minä vanhana vennamolaisena olen surullinen.
Kukahan tuostakin töppäyksestä vastuun kantaa ? Jussi täällä ainakin möyrysi Remeksen puolesta.
9284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No tuo oli Haapaveen junteille aivan oikein.

Äänestä

Empä äänestänyt REMESTÄ että se siitä sinun luulottelusta.
Kainuuseen ja Kajaaniin meni minun ääneni ja sitä myöten myös meni tämä kainuulainen PERSU läpi.

Äänestä
  • KAKSI SAMALLAISTA TÖÖTRYÖ JJW JA TAK.....suhaRi

    Äänestä

Jatkaako se nyt tuo läpimennyt Kajaanilainen persu sitä lampaanpaska-asiaa
kun ei siitä entisestä ehokkaasta ollukkaan sitä ajamaan ?
Entä liekkö tuo aikeissa viijä lomarahat köyhiltä kunta-alan työntekijöiltä.

Äänestä

Remes oli aivan hyvä ehdokas tältä alueelta ja sai mielestäni yllättävänkin paljon ääniä. Jokainen ääni on valtakunnallisessa vaalissa tärkeä poimia omalle puolueelle. Mutta muistakaa viisasteliat että persut järjesti oikean JYTKYN!! Moista ei ole tapahtunut Suomen historiassa sitten kuin kerran sodan jälkeen. Nyt nousi päättämään uusia voimia, tuoreita tavallisia ihmisiä tavallisista kunnista, kaupungeista. Heillä on varmasti parempi tuntuma elämään täällä maakunnissa ja ruohonjuuri tasolla. Toivottavasti tekevät viisaita ratkaisuja, sillä jälleen on porvaripuolueiden jäljiltä valtion kirstu tyhjä. Turhaan täällä katkeruutta synnytetään jopa toisen keksimillä runoilla, se ei johda yhtään mihinkään. Kansa on sanansa sanonut ja äänestänyt, tästä täytyy lähteä niin hävinneiden kuin voittajienkin. Kova tie on meillä kaikilla kuljettavana että saamme talouden tasapainoon.

Äänestä
  • Nyt on persujytkyt näyttäny neljävuotta kykyjään, Suomen asiat on menny hurjaa vauhtia alaspäin, eipä olisi kannattanu persuja kenenkään äänestää, ei kyllä erehytä toista kertaa!

    Äänestä

  • entinen persu kirjoitti:

    Nyt on persujytkyt näyttäny neljävuotta kykyjään, Suomen asiat on menny hurjaa vauhtia alaspäin, eipä olisi kannattanu persuja kenenkään äänestää, ei kyllä erehytä toista kertaa!

    Et vielä tainnut huomata, että persut eivät ole hallitusvastuussa.

    No poika, minäpä kerron sinulle. Hallituksessa on kokoomus, sdp, rkp ja ristilliset.
    Persut on opposiittiossa !

    Äänestä

  • nyt erehdyt poju kirjoitti:

    Et vielä tainnut huomata, että persut eivät ole hallitusvastuussa.

    No poika, minäpä kerron sinulle. Hallituksessa on kokoomus, sdp, rkp ja ristilliset.
    Persut on opposiittiossa !

    Mutta eihän kukaan äänestä sen vuoksi että puolue menee vain oppositioon räksyttämään, minä ainakin äänestän sen vuoksi että puolue menee hallitukseen vaikuttamaan päätöksiin, joten viimme vaaleissa persuja äänestäneiden äänet meni täysin hukkaan, ei enään koskaan persuja äänestetä vaikka mitä ne lupaa!

    Äänestä

Yli kolomekymmentä vuotta näkkyy olevan tuo jytkyjen väli. Millonkahan se tämä kansa viisastuu niin palijo, jotta jättää nuo pilipali-puolueet omaan arvoonsa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pyrrö kirjoitti:

Hohoi ! Haapaveden persut. Oletteko te viisaudessanne laskeneet paljonko te olisitte saaneet ääniä puolueelle, asettamalla varteenotettavamman ehdokkaan läänin etelälaitaan. Nyt ei entinen taksikuski oikein saanut persupuolueen siipiä
kannatukseen ja siitä minä vanhana vennamolaisena olen surullinen.
Kukahan tuostakin töppäyksestä vastuun kantaa ? Jussi täällä ainakin möyrysi Remeksen puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu