tuota pääsiäisenä kasvatettua ohra ruohoa, paketissakin kissan kuva. tie sitten onko kuvalla mitään yhteyttä että voi kissalle syöttää vai ei. mietin kun kissani on lasten ruohoissa koko ajan pyörimässä että saako antaa syödä?
Vastaukset 3
- *
Minulla ainakin useamman kerran vuodessa ohraa kasvamassa, ihan vain kissaani varten. Tykkää sitä mutustella, koskaan ei ole tullut mitään vaivoja. Oraiden syönti ehkäisee karvapallojen oksentamista tosi hyvin.
- jussin mamma
Kasvatan kauraa ja ohraa kissan ja koiran viherrehuksi läpi talven. Koiralle silppua oraat ruuan sekoon, ettei nyhtäisi koko juuripaappua mukaansa. Kissa natustelee itsekseen mielensä mukaan heinälaatikosta, joten siitä vaan.
- Karkkikisut
Meillä kans ohran oraat kelpaa kissoille ja "pääsiäisruohot" ovatkin sitten vähän rupsahtaneen näköisiä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061261
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94878Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32625
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466