Jo on aikoihin eletty, vai vielä kokeilla Ubuntua pilvessä, HAHHAA
Melko säälittävää yrittämistä, eihän nuo pilvi Ubuntu edes aukea
HAHHAA
http://mato78.com/uutiset/linux/11293-kokeile-ubuntua-internetissae-ennen-lataamista
Kippis
Melko säälittävää yrittämistä, eihän nuo pilvi Ubuntu edes aukea
HAHHAA
http://mato78.com/uutiset/linux/11293-kokeile-ubuntua-internetissae-ennen-lataamista
Kippis
Vastaukset 10
Vanhimmat
"Service currently offline - please come back soon. "
HAAAHHHHHAAAA
Eikös linux hipit ole "pilvessä" olleet jo pitkään, mitä näistä kirjoituksista lukee ? Siis täyttä huume pilveilyä ?
Miksi teidän sitä edes pitäisi kokeilla, asenne on jo tiedossa etukäteen. Kokeilkaa virtuaalikoneessa jos on pakko taas hakata päätä seinään?
Sinä taidat olla aina heroiinissä.... joten?
Mitenkäs se skypen testi-ikkuna saatiinkaan näkyviin ubuntussa??
Winukassa tein sen ihan ominpäin!
Niinminäkin tein sen ominapäin ubuntussa. 3 minuuttia sitten asensin ubuntun ja tein jonkun testipuhelun, sitäkö tarkoitit? Ihan hyvinhän se toimi.
Tämmöseltä näytti
http://www.mworks.info/kuvakaappaus/ubuntu/skype.png
"3 minuuttia sitten asensin ubuntun "
Siis Skypen ;D ;D
Kun ja jos noin on, niin pilvi onkin viisaampi kun aikaisemmin olin luullutkin. Siellä On jopa Pentti-seula ASENNETTUNA.
Jihuu!
Itselläni toimii.
Minkä helvetin me voimme sille, jos se ei aukea sinun koneellasi? Et ole varmaan koskaan kuullut, että sen ubuntun asennuslevykuvan voi ihan ladata netistä ilmaiseksi kokeilematta pilvessä (miksi sinä olet pilvessä, se on rikos Suomessa?).
Meillä on kaikissa perheen kolmessa tietokoneessa Ubuntu tai Ubuntusta tehty variantti. Jokainen toimii loistavasti. Windowsin versioita meillä ei kotoa löydy. Sen perkeleen kanssa saa tapella töissä ihan tarpeeksi. En vaan oikein arvosta sitä, että Windowsin kanssa saattaa mennä puoli päivää siihen, että käyttis saa työohjelmat sekaisin ja sitten pyöritellään peukaloita kun atk-puolen pojat taistelevat Windowsin kanssa. On muuten ainakin meillä konttorilla hyvin yleinen ilmiö ja oli itse asiassa edellisessäkin työpaikassani.
Sain itse asiassa edellisessä työpaikassa käytännössä palkallisen vapaan viime kuussa. Ei tarvinnut tehdä töitä kun Windows veti työkoneessa itsensä solmuun. Siihen vierähti sitten työpäivä kun sitä solmua avattiin. Ei siinä mitään, otan mielelläni palkan siitä etten tee töitä koko päivänä. Saa vetää rauhassa kahvia ja istua ruokatauolla niin pitkään kuin jaksaa.
Linuxin kanssa olisin päässyt jopa töihin.
Mulle on ihan yksi ja sama. Ei mun tuntipalkkani määräydy sen mukaan teenkö työni vai en, vaan se määräytyy sen mukaan miten lätkin kellokorttia ovilla. Jos kone ei toimi voin mennä käytävälle sohvalle nukkumaan. Ihan yksi ja vitun sama.