Ilkivalta ja rosvous kuriin.
Satavuotias tuulimylly maalattiin siniseksi
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011042813621902_uu.shtml
Satavuotias tuulimylly maalattiin siniseksi
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011042813621902_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Missä nuoriso, siellä VAIN ongelma.
homostelijoitten kokoontumispaikka urheilukentän laitamilla ja eivät takuulla ole urheilija nuoria vaan nuorta luuseri sakkia
käykääpä iltalenkillä viikonloppuisin kiikaroimassa
Onko työvälineesi kiikari, kerro meille mitä se meinaa, se väline, tiirataanko sillä, vai linnutko on mielessä, karhut kukaties?
dokaaminen ja hilluminen kaupungilla....no jaa, yleensä tällä pienellä porukalla on muutenkin asiat huonosti...koulu ei kiinnosta jne..... spurgun alkuja tosiaan
Ilkivalta ja rosvous, siinä sivussa kaikenlainen pahanteko, näistä saa hyvän ilmianto automaatin!? Nuoria syytellään kaikesta tehdystä ja tekemättömästä, mutta niin se vaan on, että me ihmiset kaikki ikään katsomatta olemme jokseenkin pahantekijöitä. Nuorten vastapainoksi otetaanpa, vaikka ikääntyneet, ne turhautuneet, jotka sairastavat tahtomattaan negatiivistämielenhäiriötä, nämä ajankuluihmiset pakkomielteen pakottamana tekevät mitä ihmeellisimpiä asioita!? Esim. Rivitalokyylät, kerrostalokyylät ja kaikki ne jotka pakkomielen pakottamana panee vahtaamaan naapureitaan tekemään kiusaa, jne. syynä tähän on ainoastaan ylikorostunut uteliaisuus, on pakko, eli on pakko tietää ”mitä missä ja milloin”. Lähes jokainen tuntee sen uteliaisuuden joskus, mutta kun se piru päättää aina, että on tehtävä ja sinähän teet, niin silloin se on sairaus, kuin alkoholistin tarve saada ryyppy, vaikka vain vielä kerran.
Nurmijärvellä ilkivallantekijöitä ei yleensä voi kovin nuoriksi sanoa!
eteen ja sanomme itselemme, olemme kasvattaneet paskahousujen sukupolven ja syy on meissä itsessä, olemme omalla esimerkilämme pilanneet nuoret ja vapaalla kasvatuksella saaneet aikaan missä olemme
emme itse enää kunnioita yhteiskunnan perustaa perhettä, työtä, lakia ja järjestystä, miten voimme sitä pennuiltamme vaatia ?
Suomessa pitää tehdä kurinpalautus ja etsiä perinteiset arvot elämän perustaksi