Iho ruskettuu kesällä, mutta samalla kasvoihin tulee noita tummia jälkiä, näyttävät vähän kuin pisamilta, mutta ovat isoja ja siellä täällä poskissa, todennäköisesti vanhojen isojen finnien aiheuttamia pigmenttivaurioita. Saako niitä mitenkään pois? Kasvojeni ihon väri ei ole tasainen kesällä.
tummat jäljet kesällä
comedomies
195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
En osaa auttaa, mutta kärsin vähän samasta vaivasta sillä itselle tulee kesällä nimenomaan pisamia. Ei siinä mitään, kaikilla muillahan ne on nättejä, mutta kun on iho kirjavan punalaikukas jo ennestään niin siihen todella viimeiseksi kaipaa vielä ruskeita länttejä lisäksi.
Kasvojeni iho ei yksinkertaisesti rusketu vaan muuttuu vain entistä laikukkaammaksi, ihan kuin kaikki pigmentti ystävällisesti kerääntyisi tiettyihin kohtiin ja jättäisi kaiken muun ihon kalmankalpeaksi. Todella raivostuttavaa.