Puuttuuko jokin ohjelma?

Yritän tulostaa starttiraha TEM lomakkeen koneellani. Kun avaan tulostamisen siihen kone tarjoaa Vista PDF tiedostoa. Minulla on Win7 kone. Ja kun kone yrittää sitä avata, tulee vain valkoinen ruutu ja lukee ettei voi avata dokumenttia. Miten saan sen auki?
467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Kiitos tiedosta! Nyt se toimii. Minä kun en ole nörtti, niin en tiedä kumpi olisi ollut parempi, tämä sinun tarjoamasi vaiko tämä ubuntu? No laitoin tämän ekan ja se toimi. Kiitos molemmille!

    Äänestä

  • nyt PDF aukes! kirjoitti:

    Kiitos tiedosta! Nyt se toimii. Minä kun en ole nörtti, niin en tiedä kumpi olisi ollut parempi, tämä sinun tarjoamasi vaiko tämä ubuntu? No laitoin tämän ekan ja se toimi. Kiitos molemmille!

    En itse vaihtaisi Windowsista Ubuntuun vain PDF-lukijan toimintaansaattamiseksi.

    On siihen muitakin hyviä syitä. ; )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavallinen PDF kirjoitti:

Yritän tulostaa starttiraha TEM lomakkeen koneellani. Kun avaan tulostamisen siihen kone tarjoaa Vista PDF tiedostoa. Minulla on Win7 kone. Ja kun kone yrittää sitä avata, tulee vain valkoinen ruutu ja lukee ettei voi avata dokumenttia. Miten saan sen auki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu