Olin edellisessä paikassa tollaset 5 vuotta baarimestarina. Viiem kesän alussa vaihdoin työpaikkaa, menin esimies tehtäviin. Ite rp suurilla puheilla kertoili ja lupaili kaikkea (minut siis kosiskeltiin uuten paikkaan). RP antoi itsestään täysin erinlaisen kuvan mitä todellisuudessa on.
Tähän päivään asti olen saanut tehdä omat, että hänen työt. Hyppinyt, pomppinut, venynyt ja taipunut jokaiseen oikkuun, kiristykseen. Hän on itse paikalla vain puolet ajasta, mitä listaan on kirjattu, mutta liksa juoksee, oli hän sitten dokailemassa tai krapulassa makailemassa kotona. Enää ei tartte katella sitä että kassakaapista häviää rahaa, eikä sitä että rp:n kaverit juo firman viinoja ilmaiseksi.
Sen mitä olen kuullut tänä aikana että yksikään vp ei ole tähän mennessä tehnyt niin paljon kyseisen henkilön hommia kun minä. Enkä oikestaan oikein edes osaa sanoa miten edes tähän ajauduin... Minä vaan tei kun pyydettiin ja käskettiin. Olen näköjään liian kiltti, mutta se loppuu tähän!
Mutta kyllä odottaa nyt ukkoa ylläri... sain tänään soiton, sain toisen työpaikan, ja ihan toiselta alalta. Minä se menen ja sanon itseni tänään irti illalla. Oli hän paikalla tai ei. Että hyvää kesää sinnekkin. Mahtaa ukkoa vituttaa kun pitää taas alkaa tekemään omia hommia ja ryhdistäytymään, en usko että hän ihan helposti toista yhtä kusetettavaa yksilöä löytää, ja toivottavasti ei löydäkkään!
Enää en perkele kuuntele kiukuttelua, vittulua ja hirveetä listaa vaatimuksia. En juokse enää kieli vyön alla tekemässä miljoonaa asiaa, enkä tee niitä enää myöskään omalla vapaa-ajalla. Enkä muuten soita enää yhtään puhelua omaan laskuuni. Minä olen kohta VAPAA!! =)
Hyvää kesää kaikille!!!
Minä olen kohta VAPAA!
srhetjrtk6rtk
3
296
Vastaukset
- .
I feel for you.
Olen ollut eri alalla, mutta ymmärrän täysin. - MM
Hyvää kesää ja onnea uuteen työpaikkaan! :)
- ..........
Hei hienoa! Kiinnostaisi kovasti miltä alalta olet saanut työpaikan? Itse olen lopen kyllästynyt ravintola-alaan ja haluan jotain ihan muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä242465- 911004
- 58871
- 66845
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26827Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6797Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37790Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.63762Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75684Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu131678