hirsiykköset??

Elikäs kenelläkään kokemusta kyseisestä firmasta???
Asiallisia vastauksia.
Kiitos
2251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meillä on hirsiykkösten runko tosin silloisen hirsikodon kautta. Ihan hyvä laatuista tuo hirsi on mutta nurkan mitoituksessa tuntuu olevan onkelmaa. Nurkkasalvokseen jää väkisin ilmarako korkeus suunnassa kun nurkka on mitoitettu päin peetä. Meille runko tuli 2002 joten luulenpa että hirren profiili on siitä muuttunut jo paremmaksi. Nääs kun hirsi kutistuu sisäpuoleta tulee seltä nuo raot paistamaan. Ja nehän jatkuu suoraan salvoksen läpi ulos asti.

Äänestä

Toinen iso miinus pystytyksen kannalta on hirsien ihmeellinen numerointitapa :-D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mauri3333 kirjoitti:

Elikäs kenelläkään kokemusta kyseisestä firmasta???
Asiallisia vastauksia.
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu