Mitähän kokoa tqaimet ovat, kun kaupassa myydään? Senttejä nuo eivät ole eivätkä metrejäkään kaiketi?
150-200cm yleinen
4 /6 paakku
6-8 yleinen
28-10 paakku
Taimien koko?
2
245
Vastaukset
- cfjvhdj
jos siinä kerran lukee 150-200cm niin eiköhän se tarkoita centtimetrejä eli senttejä
- puuta heinää
Nuo sataluvut ovat kasvin pituus sentteinä ostohetkellä ruukun/paakun yläreunasta mitattuna. Käytetään yleensä puiden ja havujen taimissa.
4/6 ja 6-8 ovat lehtipuun taimilla ostohetken rungonympärys sentteinä. Mitä isompi luku, sitä paksumpi runko ja jämäkämpi puu. Jos kyseessä on pensaan taimi samantapainen luku voisi ilmoittaa versojen lukumäärää.
Tuo viimeinen 28-10 luku ei minulle avaudu.
Matalien havukasvien ruukkutaimissa koko ilmoitetaan kasvin leveytenä ostohetkellä, eli vaikkapa 20 tai 40-50 cm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377252
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603241
- 422859
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482546Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1811745- 471521