Jeesuksen tiellä tepastelija näki öisin painajaisa, ja pelkäsi että hänen sänkynsä alla on pahahenki. Hän ei saanut nukutuksi moniin viikkoihin. Kerran hän tapasi teutan kadulla ja valiteli pelkoaan. teuta sanoi kolme sanaa, ja kas vain Jeesusken tiellä tepasteleva sai taas öisin nukutuksi. Arvatkaapa mitkä nämä kolme sanaa olivat?
Kerron huomenna, jos ette tiedä.
Kerron huomenna, jos ette tiedä.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Joko sulla on alkamassa heräyksen merkit? Pilkkapuheet on ainakin jumattomalle tyypillisen vereksiä. Mitä teutan ja minun suhteeseen tulee niin olemme ystäviä. Silloin tällöin kyläilemme toisissamme vaikka etäisyyttä on yli 100 kilometriä.
Jos tietäisit millaisessa ilossa ja rauhassa me Jeesuksen omat elämme, jotka olemme Pyhällä Hengellä on täytetty, et kirjoittaisi mitään tuollaista.
Tällainen (täynnä vihan synnyttämiä harhoja) oleva kirjoittelu Herran omista kumpuaa sinun omasta loppuhuipennusta odottavasta arvomaailmastasi. Varoitan vielä kerran, omavanhurskaus ei kesta kuolemassa. Jos parannusta ei tule on kadotus edessäsi. Siksi toivon, käänny ja tee parannus, Jeesus odottaa saadakseen armahtaa sinut synneistäsi.
Tuo että projisoit omia painajaisiasi ja tuskiasi toiseen henkilöön osoittaa että jotakin saattaa paatuneessakin tilassa liikahtaa oikeaan suuntaan.
Niin... no sinä teutan kans "projisoit" lestadiolaisiksi kaikki murhaaja pedofiili rikolliset antamalla heille anteeksi rikokset! SE ON JUMALAN VALTAKUNNA PILKKAAMISTA!
Teille ei ole annettu "kaikkea valtaa maan päällä" Jumalalta ja Jeesukselta vaan katumus katekismuksen herra Luder/Lutherilta joka on teidän epäjumala.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Herra
Herra on suomen kielessä esiintyvä saksalaisperäinen lainasana, jota keskiajalla käytettiin ritareiden ja pappien arvonimenä.
Sittemmin (1800-luvun lopulla) herra-sanan merkitys on laajentunut tarkoittamaan mitä tahansa arvostettua tai vaikutusvaltaista miespuolista henkilöä, tai yksinkertaisesti aikuista miespuolista henkilöä.
HUOM!
"Mitä tahansa miespuolista" herra on lestadiolaisittain murhaajia ja pedofiilejä jäseneksiin houkutelevatkin kuten esim. teuta&Jeesus pelastaa saatanallisuuden ylijumalat!!!
Herra on suomen kielessä esiintyvä saksalaisperäinen lainasana, jota keskiajalla käytettiin ritareiden ja pappien arvonimenä.
HERR A < > A ERRHE tarkoittaa "Jumalan erehdys/virhe". Sitä titteliä ei tunneta Sielujen Valtakunnassa. Taivasten Valtakuntaa ei nimittäin ole (Tuomaan Evankeliumi) vaan oikeaoppisesti on Sielujen Valtakunta. Piru osoittelee taivaalle missä ei ole mitään, ja tyhmä uskoo näkevänsä jotain vaikkei siellä mitään ole.
Siinä oli tietoa uskovaisille herra herroistaa jotka tse itsestään tekevät jumalia ja epäjumalia sekä ylijumalia kuten teuta&Jeesus pelastaa!
Örvelö , sinä et osaa lainkaan noita , Jeesuksen pilkkauksen
juttuja , vaan sinä luulet pelkästään , mitä me teemme luulet
että sinä saat laittaa kaikki argumenttis esille, pahan puhumiset
ja luulosi asioista joita et tiedä .
Mikä on Jumalan valtakunnan pilkkaamista ?
Vai on meille annettu kaikki valta, ei se nyt ihan noin ole
tämäkin taas johtuu siitä että sinä luulet , et tiedä .
Jumalan /Jeesuksen valtuus on onnettu niille jotka ovat
sen ansainneet ilman omatekoa ja ilman ansiota , tähän
ei kuulu mitenkään M.Luther : joka oli uskon puhdistaja
eikä ele koskaan pyrkinyt JUMALAKSI Jumalan paikalle
Örvelö on se joka pyrkisi , mutta ei satavarmasti pääsisi
kaikkien pahojen tekojen tautta.
Herra asias on aivan sikopahna asiaa sinulla tuskin on.
Korkeintaan luulo , että sinä jankutat tuota samaa asiaa
Hän ei ole koskaan saanut alkuRaamattuun mitään
muutoksia hänellä on 1500 vuotta liian vähän ikää , elikkä
syntynyt niin paljon liian myöhään .
Sitten olet ajatellut Herra sanaa omasta ajatuksesta jolloin
se ei ole lainkaan sillälailla kun annat ymmärtää, sillä se
on monissa muissa teoksissa havaittu, että se ei johtunut
missään nimessä Lutherista , sen enempää kuin örvelöstä
no sitten koetat a-erhe menee luistinradalle . Herra sanaa
kyllä koetettiin Suomessakin , KKK. Herra se ja se
Josta KK.= tarkoitti Korkeasti Kunnioitettu .
Tuo 3 , KKK asia ei tullut heti mieleen , kirjoitan kun tulee
Meillä Jeesus pelastaa, ja minä emme ole koskaan sanoneet
itseämme tuollaisilla nimillä , mitä örvelö nimittää , joten
saat varsintarkasti pitää arvosi itsellä , LUULOT .
Sinä tulet vielä paikkaamman kaikki ne sanat , jotka olet
aiemmissa viesteissä nälväissyt , sinun teko antura on
varmasti siinävaiheessa jälkeen jäänyt .
kim jäh kim jäh kim jäh Haista sinä pirun penikka paska. :-)))))))))))
Terve menoa!
Heh! Haistatus tuli samasta suusta kuin Jeesuskin.
Koeta nyt keksiä ne sanat, ei ne pilkkaa ole. Ne vaatívat vain hoksottimia.
onkohan sinulla ja teutalla paskanen suhde...
elätte synnistä Jumalaa ja Jeesusta jatkuvasti pilkaten ja itsenne Heidän herraksi asettaen! Väärän todistuksen antaminen on rikos mutta teillä perkeleen perisyntisille se vaikuttaa olevan mannaa!!
---
Jumala ei käskenyt homojen lisääntyä makaamalla:
18:22 Älä makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan; se on kauhistus.
1.Mooseksen kirja:
1:28 Ja Jumala siunasi heidät, ja Jumala sanoi heille: "Olkaa hedelmälliset ja lisääntykää ja täyttäkää maa ja tehkää se itsellenne alamaiseksi; ja vallitkaa meren kalat ja taivaan linnut ja kaikki maan päällä liikkuvat eläimet."
9:1 Ja Jumala siunasi Nooan ja hänen poikansa ja sanoi heille: "Olkaa hedelmälliset ja lisääntykää ja täyttäkää maa.
Room 1:26-32
26 Sentähden Jumala on hyljännyt heidät häpeällisiin himoihin; sillä heidän naispuolensa ovat vaihtaneet luonnollisen yhteyden luonnonvastaiseen;
27 samoin miespuoletkin, luopuen luonnollisesta yhteydestä naispuolen kanssa, ovat kiimoissaan syttyneet toisiinsa ja harjoittaneet, miespuolet miespuolten kanssa, riettautta ja villiintymisestään saaneet itseensä sen palkan, mikä saada piti.
28 Ja niinkuin heille ei kelvannut pitää kiinni Jumalan tuntemisesta, niin Jumala hylkäsi heidät heidän kelvottoman mielensä valtaan, tekemään sopimattomia.
29 He ovat täynnänsä kaikkea vääryyttä, pahuutta, ahneutta, häijyyttä, täynnä kateutta, murhaa, riitaa, petosta, pahanilkisyyttä;
30 ovat korvaankuiskuttelijoita, panettelijoita, Jumalaa vihaavaisia, väkivaltaisia, ylpeitä, kerskailijoita, pahankeksijöitä, vanhemmilleen tottelemattomia,
31 vailla ymmärrystä, luotettavuutta, rakkautta ja laupeutta;
32 jotka, vaikka tuntevat Jumalan vanhurskaan säädöksen, että ne, jotka senkaltaisia tekevät, ovat kuoleman ansainneet, eivät ainoastaan itse niitä tee, vaan vieläpä osoittavat hyväksymistä niille, jotka niitä tekevät.
Olen lukenut viestisi sen verran että perkeleet ja saatanat tulevat soljuen Kristuksen todistajien päälle. Saatanan agentti joka täällä jäkättää aamusta iltaan pilkkaa Jumalkaa ja Jumalan omia, saa todellakin haistaa paskan ja häipyä täältä mahdollisimman nopeasti häiriköimästä, samoin sinä joka olet myös paskanjauhaja.
Jeesus Herrani ja mestarini saa kiitoksen kunnian ja ylistyksen, hän on uhrannut henkensä minun pelastukseni tähden, hän on vuodattanut verensä jossa minulla on syntien anteeksiantamus. Hallelujaa kiitos Jeesus!!!
Mitä useammasta suusta Jeesuksen kiitos kaikuu sen ihanampaa se on meille hänen omilleen. Saatanan uskolliset orjat jotka eivät parannusta tarvitse, eivätkä tottele poistumiskehoitusta tältä palstalta, vaan häiriköivät pirullisesti, he saavat haistaa pitkän paskan.
Koska Jumalan sana ei sinulle kelpaa, ole hyvä ja poistu täältä! Kolme vuotta olet jatkuvasti häirinnyt keskustelua lestadiolaisuudesta ja lestadiolaisten yhteisistä asioista keskustelemista, mielestäni tämä riittää saatanalta ja hänen koiriltaan.
Nyt rakas ystävä Jeesuksen pelastettu paljastan sinulle tämän teutan antaman neuvon, ne kolme sanaa, jolloin eivät paholaiset sinun sängyn alla enää häiritse.
SAHAA SÄNGYNJALAT POIKKI!
Sinä olet hyvin yksinkertaisella huumorintajulla varustettu Luojan luoma. Sanompa sinulle vielä, kun kehaiset itseäsi Herran apostoliksi ja pyhäksi mestarin mallioppilaaksi. Olet osaston suurin häirikkö, käärmeen sikiöilläsi, saatanallisine koirinesi ja suustasi aina soluvine paskonise.
Nyt kun vappu tulee, niin vietäppä oikein repäisevä vappu. Ota sieltä nurkkakaapistasi se konjakkipullo, ja ota kunnon känni. Vaikka aamulla onkin pää kipee niin älä välitä, kato pässikin puskee päänsä vaikka seinään jos sitä härnää. Ei ne aivot vaurioitu enempää, mitä ne ovat olleet.
Siunausta sínulle, koeta kestää tää maailman kovuus ja sinun erillaisuus.
En pitänyt aluksi savon ukkoa noin tyhmänä, ja tyhjänä.
Jumala on siunannut minua aivan uskomattoman paljon. Saan vaeltaa tietäni uskossa Jeesukseen kohti iankaikkista elämää. Jumalan siunausta ovat rukoilleet uskovat vanhempani uskovat kummini ja sadat läheiset ihmiset.
Kiitos Jeesus sinun rakkaudestasi.
Toivon että nämä kaksi veijaria pahempi ja pahin poistuisivat mahdollisimman pian muualle häiritsemästä keskustelua lestadiolasuudesta, johon palsta on tarkoitettu otsikkonsa mukaisesti.
Palsta EI OLE TARKOITETTU kansanryhmän ivaamista varten, eikä uskonrauhaa häiritsevien rikollisten käyttöön.
Kiitos ja näkemiin
Tulin tuntemaan elämäni aikana paljon pappeja ja uskossa olleita, mutta en en ole koskaan tavannut niin itsekästä, kuin tämä Jeesuksen tien tukkona oleva, joka toisessa kädessä raamattu ja toisessa kädessä helvetinmoinen paskasanko, mistä hän silloni tällöin heittelle ympärilleen jätöksiään. Ja haju on kamala.
Aluksi minäkin luulin hänen olevan kunnollisen lestadiolaiskuulijan, mutta petyin pahan kerran kun hän rupesi tituleeraamnaan itseään oikein Jeesuksen apostoliksi. Sitten sielä tulikin sontaa kaikille toistamieltä olleille. Nyt totean hänen olevan jonkun lestaadiolais napamiehen, olikohan pastori, rovasti , piispa, tai vaikkapa suhteellisuustajunsa menettänyt maalais junttisaarnaaja, joka on niin täynnä pahaa henkeä, että hän luulee sitä ylhäältä tulleeksi. Mutta kerrankos sitä suunnasta erehtyy tuleeko se ylhäältä taivaasta tai alhaalta helvetissä. Lapsen raiskaajaksi hänestä ei ole, sillä ei hänellä voi olla mitään himojakaan. Ehkä tuo paskan haistelu on kuitenkin häne himonsa.
Mitä uskon rauhaan tullee, hän on horjuttanut minunkin uskoani Jumalaan. Toivottelee vain parannusta ja tarjoilee omaa helvetintietään. Ja haukkumasana varasto on ehtymätön.
Katsele nyt vain vielä sänkysi alle, se voi sieltä vielä kurkkia. Mutta todellakin jos hermo menee, ota saha ja katkaise sänkysi jalat niin se pirulainen litistyy sinne ja sinulle kuiskuttelu loppuu.
No ei nyt tällä tietoo sen enempää.
Jeesuksen tie tukkona oleva? Se olet sinä joka on Jeesuksen tien tukkona omaan sydämeesi. Sinussa asuva epäuskon ja ylpeyden piru haraa vastaan Kristuksen tulemiselle, sinun sydämesi Herraksi. Tämä on totuus.
Et tunne yhtäkään henkilöä joka tänne kirjoittaa, joten älä tee johtopäätöksiä epäuskoisen ja kieron arvomaailmasi perusteella. Opettele kuuntelemaan mitä JUmalan sana tahtoo sinulle sanoa, äläkä ala kiroilemaan Kristusta vastaan, kun hän ei sovi sinun himojesi ja epäuskosi kanssa yhteen. Tulee päivä jolloin olet sanova, "se mies oli sittenkin oikeassa, miksen kuunnellut häntä."
Sinä et ole syytänyt pappien silmille samalla tavoin perkeleitä ja saatanoita kun minun silmilleni syljit. Et ole häirinnyt pappien keskustelua kuten täällä häiritset päivästä toiseen uskovien keskusteluja. möhlä juntti sinä olet, hengellisesti umpisokea mies.
Se on kuule miekka miestä myöten, kun kohtelet lähimmäisiäsi saatanallisen pilkallisesti ja halveksivasti, niin saat arvoisesi kohtelun.
1. Aloit pilkkaamaan kun kehoitin sinua parannukseen.
2. Kehoitin sinua parannukseen koska Jeesuksen omana näin kirjoituksistasi että elät hengellisesti kuolleessa tilassa, joka on hyvin vaarallinen tila.
3. Luootit Kristuksen sijasta itseesi ja omiin tekemisiisi, sellainen on yhtä tyhjän kanssa. Siitä ei olisi saanut varoittaa sinua koska olet ylpeä itseriittoinen ihminen, omasta mielestäsi mallioppilas Jumalalle.
Perästä kuuluu, ei sinun minua tarvitse uskoa, en ole kertaakaan kehoittanut ketään uskomaan itseesi, minäkin uskon Jeesukseen en itseeni.
Viimeistä päivääsi et voi välttää ja silloin totuus paljastuu sinulle, ellei nyt toivon mukaan aiemmin.
Katoppas! Millä helvetin oikeudella sinulla on valta ja lupa lukemaan minulle parannusta. Luuletko sinä saatanan aivokääpiö, että olet joku valtias tässä maailmassa. Olet hyeena joka kyttä saalistaan hampaat irvessä.
Minun tilani ei ole kuollut, vaan se elää Jumalani suojeluksessa, oman rukoukseni avulla. Mutta sinun henkesi on juuri kuollut helvetin pelossa. Vielä millä oikeudella sinä kehoittelet. Sinä olet vain pystyyn nostettu laho ihmisen jonka sisuksia kaivelee saatana toukat, vaikka luulet niitä Jeesuksesi perhosiksi.
Minä en ole kieltänyt sinun kristustasi jota kauppaat jhoka väliin. Sanon sen vieläkin Jeesus oli Jumalan palvelija, Jumalan voimasta hyvä ihminen, jota sinä yrität matkia saatana takataskussasi. Etkö käsitä, että et ole todellinen uskossa oleva, vaan saatanan kaksoisvakooja, joka kyttää uhrejaan.
Sinun toivotuksesi on pahastahengestä mikä sinun sisuksiasi kaivaa, joita kirottuna toisille huutelet.
Etkö usko Jumalaan niin kuin Jeesus uskoi ja kaikki vanhantestamentin Jumalan miehet jotka Jeesusesta eivät tienneet mitään. Älä väitä että tiesivät. Se on vain Paska paavalin vihamielisiä juttuja Jeesuksen suvun juutalaisia kohtaan.
Sitä viimeitä paivää ei tiedä sinä, enkä min, eikä Jeesuksesikaan, vaansen tietää yksin meidän kaikkien yhteinen Jumalamme
Sanon vielä, älä tule minulle parannusta huutelemaan sieltä kyykäärmeiden sikiöiden seasta, joita niin auliisti toisille kauppaat.
Vielä,miten kehtaa syyttää toisia hakveksijasi, kun itse käärmeitesi kanssa paskaa tarjoat raamattusi välistä.
Olet tukkona minun uskossani Jumalaan.
SINÄ helvetin oikeudella tuomitset, älä yhtään kauppaa tapojasi muille.
Minä olen kehoittanut Jeesuksen nimessä tekemään parannuksen, rukoilemaan syntejäsi anteeksi Jeesuksen nimen ja sovintoveren tähden. Tekopyhyys ja ylimielisyys eivät sinua auta tippaakaan viimeisellä tuomiolla. Vain Jeesuksen vanhurskaus kestaa tuomiolla, tästä et pääse sinä eivätkä muut yli eikä ympäri.
Tee siis parannus ennen kun on myöhäistä. Älä enää jatka jäkättämistäsi, sinut on punnittu ensimmäisen kirjoituksesi perusteella jonka tälle palstalle teit, pari kolme vuotta sitten, ja hyvin köykäiseksi havaittu.Kiusanteko ja lestadiolaisten mustamaalaaminen ja ilkeily on ollut miltei päivittäistä. Mene hyvä ihminen matkoihisi täältä, vie tuo saastainen pellen naamari ja tekopyhyytesi mukana.
Psalm. 27: 1-4
SAVON UKKO:
Tämä Ps. 27 on Hurskas turvaa Herraan ja rukoilee Häneltä apua . on Daavidin virsi ... Kun Herra on ihmisen ELÄMÄN TURVA sekä HÄNEN VALKEUTENSA JA AUTUUTENSA ,,
HÄNEN EI TARVITSE PELÄTÄ IHMISTÄ , vihollistaan , sillä Herra kä'tkee hänet turviinsa pahoina päivinä . HERRAN HUONEESSA JA SEN KOKOUKSISSA hän viihtyy ja saa sielulleen virvoitusta , kun RUKOILEE Herraa ja anoo Hänen armoaan . . Niin tehdessään hän saa Daavidin tavoin VEDOTA HERRAN OMIIN SANOIHIN , NÄIN syntyy JUMA-
LAN TAHDON MUKAINEN USKON RUKOUS, - ,oN VÄITETTY , ETTÄ DAAVID EI VOINUT KIRJOITTAA TÄTÄ PSALMIA , koska siinöä mainitaan temppeli joka rakennettiin vasta Salomon aikana , hänen poikansa , aikana
On huomattava että , että muitakin psameja on jossa tuo
Daavidin aikainen TELTTATEMPPELI mainitaan . Ja ne on
Ps. 5, 29, 65, 68, 138.
Kokolailla tarkkaan , samaa mieltä KIaikesta huolimatta
sana on sanottu juuri noin , ilman sarvia ja hampaita.