Ymmärrän

ettei meitä tule. Se sattuu, mutta olen vakaasti päättänyt jatkaa elämää. En kuitenkaan koskaan unohda sinua.
20784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

ei nyt, tänä päivänä. Tämä se vasta sattuukin!

Äänestä

Totuus sattuu. Voin elää haaveissani loppuelämäni tai hyväksyä faktat.

Äänestä

Ajoittain tuntuu vahvasti juuri tuolta, mutta onneksi muistan jonkun pienen asian, yhteisen eleen, tunteen tai yhteenkuuluvuuden tunteen.

Sen jälkeen jaksan taas luottaa siihen, että meidät on tarkoitettu, kaikesta huolimatta, kohtaamaan toisemme. Miten pitkäksi aikaa, sitä ei kukaan pysty vielä sanomaan

Äänestä
  • Minulla menee samoin aaltoillen. Aina kuitenkin palaan siihen uskoon ja luottamukseen, että kyllä meidän kohtalomme on tulla yhteen ja katsoa miten pitkälle se kantaa.

    Äänestä

Minä en jaksa elää enää fantasiamaailmassa enkä luota enää mihinkään mutu-tuntemuksiin. Tunsin vahvasti, että hän olisi minulle se oikea, mutta se oli harhaa, kuvitelmaa. Minä en ollut hänelle se oikea.

Äänestä

kerro tunteesi hänelle suoraan.

Äänestä

Kuka ja millä tavalla on nyrjäyttänyt sydämesi noin pahasti paikoiltaan? Oletteko tunteneet kauan?

Äänestä

Kysymyksistä tärkein, naiselle vai miehelle? Ihan vaan että edes toinen sukupuoli saisi rauhan...

Äänestä

asian PUHUNUT hänen kanssaan selväksi vai nimettömien viestien perusteellako päätät ???

Äänestä
  • Omassa päässään on sen päättänyt.

    Äänestä

hyvästi heippoja jo vois lopettaa ? jos ei haluu puhuu eikä mitään muutakaan
niin ei tämmöttiikään kantsi kirjuutella.ei kenellekkään eikä keneltäkään.
pölvästien juttuja nää,

Äänestä
  • Niin juuri.. Niitä ne on. Ihan kuin joku vain nauttisi toisten ikävöivien kustannuksella täällä.

    Äänestä

Milloin olet puhunut tästä hänen kanssaan ja sopinut asiasta ? Vai oletko puhunut lainkaan ? ja nyt vain ilmoitat nimettömällä viestillä ei kenellekään että jatkat vakaasti elämääsi eikä hän tiedä mitään ?
Mietitkö yhtään mitä teet ?

Äänestä

sait hyvän mielen itsellesi tästä viestistäsi.

Äänestä

ymmärtänyt ? Mitä olet itse tehnyt asian eteen ?

Äänestä

Ota hattu kouraan ,se pitää3 olla 112 odottaa.
Ota sininen hattu, ymmärrä kuka on hivy Paavolan netti ja kiereitrn siimijen muuta.
Muutto mukava lähteä kokous reitit.

Äänestä

Mä en ymmärrä mikset sä halua nähdä jos kerran ollaan yhteydessä ja sit aina vain kiusaat minua että saisit minut suuttumaan

Äänestä

Sitten lähetän sinulle yhtä paljon pahaa ja vihaa. Toivottavasti kärsit hyvin paljon. Ei siitä että ymmärrät antaa perukse vaan siitä ettet unohda.

Äänestä

Toivottavasti ymmärrät että meitä ei edes ollut vaan muut käytti minua kilpenä päästääkseen sinusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku. kirjoitti:

ettei meitä tule. Se sattuu, mutta olen vakaasti päättänyt jatkaa elämää. En kuitenkaan koskaan unohda sinua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu