Minne inttiin?

Olen nuori nainen ja inttipaikkaa miettimässä. Kunto on hyvä motivaatiota ei puutu. Osaisiko joku suositella jotakin hyvää paikkaa? En halua joutua keskelle vätyksiä, vaan jonnekkin missä olisi haasteita.

13

642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sun....

      pitää mennä muukalaislegioonaan Ranskaan tai merijalkaväkeen Valtoihin

    • kessu76

      Erikoisrajajääkärit. Mutta kova pitää olla.

    • Parempi niin, että on vähän haastetta. Ei intti oo vätyksille.

      • siellä..

        on enemmänkin kuin vähän haastetta.Vuorokausia kestävät hiihtomarssit sellaset että alkaa nähdä harhoja Lapissa leirejä majoitus pelkässä lumessä 30 ast pakkasilla


    • No mut sitähän varten intti on. Oli se kuinka raskasta tahansa ni kyllä mä sinne menen.

      • kova mimmi..

        onnea matkaan


    • troijja

      suomessa jos suoritat niin taistelusukeltaja olis kova.. itse meinasin sinne mennä mutta se sitten vähän jäi

    • Juu suomessa ajattelin suorittaa. ei kyllä oo pois suljettua ulkomaillakaan suorittaminen.

      • voithan sä..

        mennä vaikka vaeltamaan Lappiin.Kierrät 200 km lenkin 2 pv niin alkaa olla mehut pois.Miks pitää pakko tulla vain ulkoapäin


    • ex-legioonalainen

      ite värväydyin legioonaan ja palvelin lyhimmän sopimuskauden eli viis vuotta ja kadun vitusti että lähin sinne koska se paikka on ihan hanurista. että enemmän siellä siivotan ja silitetään kun soditaan, eikä palkat oo mitään kovin hyviä. vähän semmonen leikkikoulu. netissä mitä lukee legioonasta niin ei ne oikein pidä paikkaansa. ainoa varteenotettava paikka oli farmi missä oltiin joku kuukausi. mutta ei se eroa paljoa suomen armeijasta. ja sisään pääsee helposti jos nyt kunto on ees jonkulainen.

    • ..ajatuksia..

      Jos pyrkii laskuvarjojääkäriksi, sukeltajaksi tai erikoisrajajääkäriksi, niin voi olla varma että muutkin siellä ovat motivoituneita. Pääsyvaatimukset ovat sellaiset että miehelläkin pitää olla todella hyvä kunto jos aikoo kelvata. Helppoa se ei siis ole, mutta jos olet poikkeuksellisen kovakuntoinen niin voit päästä. Tutustu pääsyvaatimuksiin puolustusvoimien sivuilla.

      Toinen vaihtoehto voisi olla sissi- tai tiedustelukoulutus. Naisena sissiksi tai tiedustelijaksi pääsee varmimmin pykimällä rajalle Onttolaan. Sinne on joka saapumiserään jokunen paikka tarjolla jos vain kyvykkäitä tulijoita on.

      Merivoimissa on haastavaa koulutusta tarjolla esim. rannikkojalkaväessä. Jos sinne haluat, hae palvelukseen Suomenlahden meripuolustusalueelle Upinniemeen. Hieno paikka.

    • resjermu

      Sodankylän sissikomppaniaan, mars!

    • jrfl43ht3lht5454hl

      Jos parempaa kovuutta tarvitset mitä Suomen miehiltä löytyy: Muutat Arizonaan, sieltä asekoulutusta, jonka jälkeen NATO:n turvallisuusjoukkoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1208
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      613
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe