Kenellä on Innocca oy:n palveluksista kokemusta? Toimii espoon suomenojan satamassa.
Minulla on. Kolme kertaa olen sopinut töitä tehtäväksi, kaksi niistä jäi tekemättä ja kolmas hoitui viikon myöhässä sovitusta. Mielestäni tiedustelin asioiden etenemistä asiallisesti ja reilussa hengessä. Vastaukset epäasiallisia ja syyttäviä. Toivottavasti rantaan löytyy joskus hieman parempi firma.
Minulla on. Kolme kertaa olen sopinut töitä tehtäväksi, kaksi niistä jäi tekemättä ja kolmas hoitui viikon myöhässä sovitusta. Mielestäni tiedustelin asioiden etenemistä asiallisesti ja reilussa hengessä. Vastaukset epäasiallisia ja syyttäviä. Toivottavasti rantaan löytyy joskus hieman parempi firma.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minullakin kokemuksia ko. firmasta. Aina on työt tehty sovitusti ja laadukkaasti ja voi vilpittömästi suositella.
Jos tuo on se firma joka käy laittamassa niitä lappusia veneen pukkiin, niin yhden naaprin kommentti oli huono yhdestä sellaisesta firmasta, jotain asennettu väärin päin ja polttoainevuoto seurauksena
Heititpä harvinaisen selkeän, ja yksilöidyn syytöksen aiheena olevasta yrityksestä! Voisitko täsmentää juttuasi vaikka Vapun jälkeen, kun olet selvinnyt.
Ei ole ajallaan valmistuneet minunkaan veneeni toimenpiteet.
Ystävällisiä silloin kun tehtävistä sovitaan mutta, kun tiedustelee että olisiko jo valmista on toinen ääni kellossa.
Useita kertoja olen Innoccaa käyttänyt ja aina olen ollut tyytyväinen. Aikataulu on pitänyt, palvelu on ollut mutkatonta ja yställistä ja työn jälki ollut kelvollista. Ehkä asiaan on vaikuttanut se, etten ole koskaan vaatinut tekemään hommat heti ja välittömästi, vaan olen ottanut huomioon, että ko. firmalla on varmasti muitakin asiakkaita jonossa.
oma on ongelmas jos teet firman työt itse. firman homma on sopia aikataulut ja tehdä työt sen mukaan.
Innocca oli tosi pettymys. Ovat kovia poikia mainostamaan mutta eivät saaneet konetta huollettua kahdessa ja puolessa viikossa lupauksista huolimatta.
Ei kannata antaa niiden huoltaa, onhan ammattilaisiakin olemassa. Asikaspalvelusta ne ymmärrä mitään.
Kaverini mainosti aikoineen firmaansa sanoen. Meillä on kovat hinnat, ja huono palvelu. No sillä oli varaa noin sanoa, koska kaikki tiesivät,(myos itse) että asia oli päinvastoin.
Ai että miten liittyy aiheeseen, no ei mitenkään.
Aivan perseestä ainakin Wallas liesien huolto! Puolitoista kuukautta on nyt ollut lieteni siellä, eivätkä ole vaivautuneet kertaakaan soittamaan mulle päin, että missä mennään. Älkää missään nimessä ainakaan Wallas liesiä siellä huollattako/korjauttako.
Kyllä ne ovat aina hommansa tehneet asiallisesti, tosin viikon-parin viiveellä sovitusta.
Laskussa ei eritellä työtä eikä tarvikkeita eikä oikein mitään muutakaan, vain könttäsumma malliin "moottorin huolto". Tästä voi tulla ongelmia mikäli työn suhteen ilmaantuu ongelmia.
Myivät viime keväänä halvalla vanhentuneita ja puuroksi muuttuneita Internationalin myrkkymaaleja, siitä ei oikein jäänyt hyvää makua....