Tiiliseinän tapetointi

Seinät kaatuu päälle

Asun siis kerrostaloyksiössä jonka seinät ovat tiilestä (Ei tasapintainen, vaan laastiraot tiilien välissä kuten tehtaissa, kouluissa yms.) Itseä häiritsee nuo seinät erittäin paljon ja mietinkin että onko olemassa mitään "väliaikaisratkaisua" jolla seinät saisi tasaisemmiksi ja mahdollisesti vuokraisännän halutessa palauttaa entiselleen. Voiko jotakin tietynlaista tapettia laittaa epätasaiselle pinnalle tai muuta vastaavaa? Hyviä ideoita otetaan vastaan.

3

2028

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsdsf

      Ratkaisuja on monia, mutta ongelma on se että asut vuokralla ja ne pitäs palauttaa helposti takaisin alkuperäiseksi. Onko tiiliseinä hyvinkin epätasainen? Tasoitetapettia voi kokeilla jos ei ole ihan järkyttävät välit, sitä käytetään normaalisti lasikuitutapettien tasoittamiseen. Tasoitetapetin päälle voi sitten tapetoida jne.

    • määmy

      Kattoon kisko ja seinäverhot.

      Toinen on, et etsit toisen kämpän.

    • gygtiugyi

      Kysy vuokranantajalta lupa muutokseen..sitte tasoitat seinän laastilla ja maalaat päälle..lasikuitutapetin/jonkun muun tapetin voi asentaa pohjamaalin päälle..jokatapauksessa tärkeintä on et ensin seinä tasoitetaan tai levytetään..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      249
      2082
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1214
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1141
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      756
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      687
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      205
      632
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      485
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      448
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      442
    Aihe