Mikähän mahtaa olla vikana temprassani,kun käännän vilkun oikealle puolelle vilkuttaan niin vilkku toimii välillä hyvin välillä ei lähe pelittämään ollenkaan, joskus releen ääni takkuaa vilkutus hidastuu.Kokemuksia vastaavista???
tempran vilkku
oka
3454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
itsellä oli temprassa sama vika. vilkun viiksi kannattaa irrottaa ja purkaa.työ on helppo tehdä itsekin, kannattaa puhdistaa hyvin siellä on kuparipölyä joka aiheuttaa oikosulun.
Vaihda vilkkuviiksikatkasin niin tulee kerralla kuntoon. Olen kyseisen vian korjannut ainakin 10 kertaa: Mitkään puhdistukset ei ole tuottanut tulosta.Viiksi on tosi helppo vaihtaa,mutta ei saa kuin DA:sta jos ei romiksista löydy.
Mulla on noita viiksiä useitakin. Vika voi myös olla sulaketaulussa olevassa releessä(sininen rele olisko ollut kulmassa). Omassa temprassa se oli viallinen ja uusi ei paljoa maksa.
viiksiä voi kysellä...
[email protected]