Vesiarvot akvaariossa normaalit. Lämpötila normaali. Ei muutoksia hoitorutiineissa. Ruokahalu hyvä. Suomut kunnossa. Silmät kirkkaat. Ei näkyviä sairauksia. Ei kuolemia. Ei mitään.
Kalat seuraavat mielellään kun poikani pelailee tietokoneella. Ne innostuvat kun joku kulkee ohi. Ne tuntuvat jopa seurallisilta ja yksi kaverini sanoikin niitä todella oudoiksi... :) Liian tuttavallisiksi.
Kuulostaa ihan hyvältä, MUTTA...
Kun ketään ei ole n:tuntiin lähettyvillä ne muuttuvat apaattisiksi ja ilottomiksi. Ne uivat löysästi lähes paikallaan. Osa pinnan tuntumassa ja osa miltei pohjassa. Osa saattaa nyppiä lehtiä kuin aikansa kuluksi. - aivan kuin ne masentuisivat.
Voiko kala masentua ?
Kalojen masennus ?
Ilottomat kalat
0
1127
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.853525Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,753125SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822576Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2122210Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302121- 41900
- 95888
- 52796
Haapaveille jotain uutta!
Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.16750