että teistä voisi kuvitella että käytte tällä palstalla?
Kaikki aina sanovat ettei Hän kuitenkaan täällä käy. Onko tämä toimintaa, joka nolottaa, ja oletteko paljastaneet kellekään että käytte täällä?
Kaikki aina sanovat ettei Hän kuitenkaan täällä käy. Onko tämä toimintaa, joka nolottaa, ja oletteko paljastaneet kellekään että käytte täällä?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tietty paljastettu. Minulle suositeltiin sosiaalista kanssakäymistä.
Tätähän se on parhaimmillaan, mielipiteiden vaihtoa johon tälläinen moukkakin pystyy...nolostumatta
Täällä kehtaan sanoa että käyn täällä, mutta.. ei tätä voi kenellekkän muulle ilmaista, niin hävettävää tämä on. Siis kuinka hyvin elämässä pärjäävä voisi täällä käydä ja useinkin? Ei, se ei voi olla mahdollista. Täytyisi tehdä jokin suunnitelma milloin poistun täältä lopullisesti.
Johan pomppas!
Tämähän on yksi media toisten joukossa.
Ihan sama roikkuuko naamakirjassa vai täällä. ; )
Ilmeisesti en pärjää e l ä v ä s s ä elämässä kun notkun täällä. ; )
Tämähän on todella naurettava ja paska palsta, naurettavia anonyymitekstejä ja toisten tunnisteiden etsimistä, plääh
Vauvasta vaariin. Ei helvetti, niin typerää ettei sanotuksi saa. Ei kehtaa sanoa ei. Ei tää kyllä minkään täysjärkisten hommaa ole. Kuka nyt aina olisikaan.
Onhan tämä ihan helvetin tyhmää täällä surkutella. Ei minusta kyllä varmaan uskoisi että täällä olisin itkemässä.
Totta, huumorilla ja tunteella mennään, Hauskaa Wappua :) Sinulle abbabba ja Kaikille muillekin :) Ei oteta niin wakawasti tätä kaikkee!!! :D
Kaipaat lisää tunisteita?
Naurettavuudet, typerät, paskan katkuiset palstat saa vielä toisen merkityksen. Muutan raudan kullaksi.
hfkjs ?? hyvää vappua;)
Miksi hävettäisi, koska mun tilanteessa muukaan viestintäpaikka ei ole mahdollinen, kun ihastuksen kohde on vieras ja tuntematon ihminen, jota tapaan yleisellä paikalla, jossa ujo ei pysty aloitteentekoon. Miksi pitäisi hävetä?
Jos mieskin tänne tulisi ja alkaisi kommunikoimaan, se kertoisi kiinnostuksesta ja luovasta ongelmanratkaisukyvystä, jos rohkeus tms. ei riitä aloitteeseen muualla. Olisi askel eteenpäin, koska täältä jos tunnistaisi toisen, aloitteenteko irl olisi helpompi, kun tietäisi jo etukäteen mitä toinenkin tuntee.
Täällähän nyt notkuu vaikka kuka.
Paskaaks sitä tunnustaa jossei uskalla! ; )
Täähän on niin viksua. Mitä vikaa tässä sitten on,mitä ei meistä itsestä löydä? Kysyn vain. Vastaa sinä viisaampana.
Tän pahemmin ei voi hukata kallista aikaa
ei netissä kirjoittelu ole noloa, se on tätä päivää. Me eletään maailmassa missä suurin osa käyttää nettiä päivittäin ja tämä nyt on tällainen yleinen "ilmoitustaulu" jonne voi kirjoitella anonyyminä.
Ei tänne kirjoittelu ole noloa, mutta fakta on, että ihmiset kirjoittelevat tänne tuntemattomana siksi, että anonyymius auttaa heitä paljastamaan sisintään.
Ihmiset voivat siis kertoa aidoista tunteistaan julkisesti (niin, että sen voi mahdollisesti se oikeakin lukea, jos sattuu lukemaan tällaista ilmoitustaulua) ilman, että heidän tarvitsee paljastaa henkilöllisyyttään. Mielestäni tämä on hieno asia, eikä mitenkään noloa.
Ei kenenkään tarvitse eikä pidä paljastaa tän ne kirjoittelua kenellekään, se anonyymius on tässä just se pointti! Muutenhan me kaikki kirjoiteltais tänne omin nimin ja kasvokuvin. Ihmiset alkavat aina sensuroida itseään, kun täytyy näyttää kasvonsa.
Tämä on vaan oiva kiusauspaikka. Tunnistaminen voi olla usein aika pienestä kiinni. Ei pysty hallita millasten tyyppien kanssa viettää aikaansa. Ja vielä kaiken lisäks koukuttaa. Joo, voi sanoa ettei tarvi tulla tänne, mutta kun vaan tulee ja aika käy.. ja käy...kunnes huomaat että olet ollut "liian kauan" palstalla.
hyvä ja terve mielipide sulla :)
Meillä joilla ei oo elämää on tää ajanviettona.