Nyto osakkeita ostamaan

Kainuulaiset -nämä Suomen rapsehtimattomat intiaanit- rohkenevat vielä epäillä Talvivaaran kaivoksen laajennushankkeita. Voiko kansanluonne vaikemapi olla? Itse ainakin ostan nyt ja heti 50 tuhannella eurolla Talvivaaraa!

Ei ole vaaraa, kun ostaa Talvivaaraa!
587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

voi vaari, vaari,persettäsi raavi.

Äänestä

Oles köyhä hiljaa!

Äänestä

taidat hoidella mustia lampaita siellä jossain.

Äänestä

Vittu rantapuiston asukas se Justin Case on.Ei kai kukaan usko sen hörinöitä,joku laitoksesta karanu ja lääkkeet loppunu.

Äänestä

niitä koiranpaskan syöjiä riittää, oireiden perusteella

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Justin Case kirjoitti:

Kainuulaiset -nämä Suomen rapsehtimattomat intiaanit- rohkenevat vielä epäillä Talvivaaran kaivoksen laajennushankkeita. Voiko kansanluonne vaikemapi olla? Itse ainakin ostan nyt ja heti 50 tuhannella eurolla Talvivaaraa!

Ei ole vaaraa, kun ostaa Talvivaaraa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu