Mitä nainen merkitsee

No onhan se vanhalle tuki ja turva.
Vai mitä mieltä olet.
13240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kysy Jarilta.

Äänestä

toivottavasti se olis kumminkin kumppani jakaja ilossa ja surussa ja jotain korvaamatonta jotain arvokasta.

Äänestä

Hmmm...

Silmäniloa, kumppanuutta, "passaamisen" kohdetta, hellyyttä, yhteisiä hetkiä nuoruuden muistoissa takkatulen ääressä... Hmmm,,,,, muutakin kun mankelin "irvistyksen" korvaajaa lakananvedossa... :)

Äänestä

Ei tää ole oikean Otto -vaarin aloitus. Joku jossain kyseli ja kopio iski kiinni, kuin muidenkin nikkeihin.

Äänestä
  • Kuka on muutenkaan Otto-vaari?

    Otto-vaan on kaivattu nicci.

    Äänestä

  • ,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

    Kuka on muutenkaan Otto-vaari?

    Otto-vaan on kaivattu nicci.

    Etkö tiedä Otto-vaaria ?


    t. Leila-mamma ja Terttu-isoäiti.

    Äänestä

Minulle on nainen ollut
aina varteenotettava vaihtoehto.

Äänestä

Ainakin muslimimaissa naisen status on heti miehen ja kamelin jälkeen kolmantena.

Äänestä

Tietenkin kaikki, jos hänet löydän.

Äänestä

Nykyään on paljon yksi eläviä ,ilmeisesti ihmiset eivät halua olla riippuvaisia,ovat itsekkäitä.YSTÄVÄNI ETSII yksiötä,kiven alla ovat .Paljon on yksin eläviä ja pienet asunnot ovat kysyttyjä.Hyvähän on nykyään ,kun ei semmoisia isoja perheitä tähän ,nykyiseen maailmaan tehdä,ei tartte nälässä ja kurjuudessa elää...............NIIN KAUN KUN PORVARI HALLITUS ON VALLASSA.tÄRKEÄ YHDISTELMÄ ON KUITENKIN MIES JA NAINEN ON LUOTU YHDESSÄ ELÄMÄÄN. ,kokemuksen rinta äänellä..KUNNIOITETAA TOISIAMME ,NIIN SAAMME RAKKAUDEN ILMA PIIRIN.

Äänestä
  • Aloita kunnioittaminen itsestäsi!

    Äänestä

Nainen on kylmä
Nainen on kuuma
Nainen on miehelle viettelys - huuma

Nainen on elämä
Nainen on hauta
Nainen on miehelle voimakas magneettirauta

Nainen on miehelle murhe ja risti
Piruko sen miehelle piinaksi pisti

Äänestä
  • Nii sitä vuodatellaan, kirjoitahan onnitteluruno piipaloolle, hänellä on oma aloitus.
    H.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Otto-vaari kirjoitti:

No onhan se vanhalle tuki ja turva.
Vai mitä mieltä olet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu