VAROKAA SUURI

EI näin saa olla

vaara kevyen liikenteen väylällä. Viritetyillä mopoilla hurvattomat nuoret leikkivät ja osa rohkasee ajamistaan keppanalla.

13

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja hukuta ihtes

      mee kuule

    • hurvatonta menoa

      Vanhemmat herätkää,teillä on vastuu.Älkää päästäkö niitä kultamuruja laittomilla vehkeillä yleisille teille,kyllä se pihapiiri pitää riittää semmosille,jos niitten on pakko rällätä.

      • Mopoille iso alue

        NAAPURIT HÄIRIINTYY, KUN RÄLLÄÄ OMALLA PIHALLAAN MOPOLLA, MONTA KERTAA JO NAAPURIN NETTIMORSIAN KÄYNY HUUTAMASSA!


    • dklaödk

      Eilen 15 v Haapavetinen ajoi mopolla yli promille humalassa poliisin ratsiaan.....

    • säbäläinen4

      siinä se taas nähdään millaisista perheoloista nämä pennut on kotoisin. vanhemmat hirteen

      • Äänenvaimentajat

        paikalleen ja ajetaan sääntöjen mukaan ei häiritä naapureita.Kyllä tuota pärinää kun kuuntelee tunnista toiseen niin eipä voi muuta kun sanoa että on näillä paskamaiset vanhemmat.


    • väkivallaton Suomi

      Ruohonleikkureissakin on isompi ääni kuin mopoissa ja mönkijöissä sekä moottorikelkoissa. JOTKA TÄÄLLÄ VÄKIVALLALLA UHKAA, HEILLE ON KEKSITTY OMA HOITOMUOTOKIN. TÄSTÄKIN HAAPAVESI-PALSTALTA SAATAISIIN HOIDETTAVIA IHMISIÄ VARMASTI USEAMPIKIN PAKKOHOITOON JA VIELÄPÄ OIKEAN SYYN TAKIA. ONHAN TÄÄLTÄ MONI JÄÄNYT KIINNI JULKISEN HERJAUKSENKIN TAKIA JA SAANUT MOJOVAT SAKOT.

      Mielestäni näihin väkivaltaisiin ihmisiin pitäisi alkaa suhtautua vakavasti täällä Haapavedelläkin. Muissakin kunnissa, joissa ei otettu väkivaltaa vakavasti esim. Ikaalisissa mies ampui vaimonsa ja lapsensa ja lopulta itsensä.

      • vintiöt !

        et kai niin tyhymä oo ettet tiiä liikenne säännöistä ei se niin oo että iskä virittää ja sinä teet tien päällä mitä haluat


    • Liikkuva Polliisi

      Kyllä liikennesäännöt on saatava kaikille, ja kotirauhan rikkominen, vaikka päristämällä, on laitonta.

    • ruohonleikkurit pann

      Sit vissiin pitää kieltää myös ruohonleikkurit!

      • liikenne KURIIN

        älä sekopää sekoile. ruohonleikkurit leikkaa kuten tähänkin asti.


    • poiuteporutgödlf

      niistä tulee hörhöjä ja viattomien hakkaajia ajanmyötä!! sellasta on sattunut lähiaikoina!!....

      • Teho ratsioita

        kaivataan tähän hurjaan, vaaralliseen mopoiluun. Harvassa mopossa taitaa olla lain mukainen äänen vaimennin. Eiköhän kuri palautuisi laillisin keinoin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      340
      6355
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3796
    3. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      81
      953
    4. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      870
    5. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      826
    6. Miellyttääkö eniten

      Kaivattusi persoona vai ulkonäkö?
      Ikävä
      41
      820
    7. Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista

      Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v
      Ruoanlaitto
      8
      803
    8. Haluatko sitten

      Rakastella miten paljon?
      Ikävä
      68
      800
    9. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      135
      792
    10. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      14
      711
    Aihe