Tämä auttaa minulla kun masentaa

Tulevaduunari

Kattelen taloja aina kun masentaa. Silloin ei haittaa vaikka insinöörit ja tradenomit vie kaikki tytöt ja saavat ostettua ensimmäisen työpäivän palkallaan hienon Audin tai Bemarin. Ja sekin unohtuu myös kuinka halveksittu tulee olemaan kun on vaan duunari.

3

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä ryve...

      ...itsesäälissä.

      Jokainen ammatti on mun mielestä ihan yhtä arvokas. Jos työntekijä pitää duunistaan ja saa siitä palkkaa, on hänellä oikeus(ja velvollisuus) kulkea pää pystyssä oli sitten siivooja, tai pääministeri.

      Siinä vaiheessa kun omaa saamattomuuttaan jää työttömäksi on vasta aihetta hävetä itseään. Kuka tahansa saa tytön halutessaan, siihen tarvitaan vain oikea asenne. Jos kulkee niska lysyssä, katse maassa, ei voi huomata tyttöjen katseita. Toki se vaikuttaa siltä ettei yksikään tyttö ole kiinnostunut, kun siellä raksalla ei tod-näk. ole paljoa tyttöjä, mutta kyllä se sunkin aikas vielä koittaa kunhan jaksat odottaa.



      Ps. Audit ja Bemarit on sellaisten uusrikkaiden vaunuja. Jenkkiläinen '60-'70-luvun muskeliauto ei ainakaan heikentäis sun mahiksia naismarkkinoilla.

      • Tulevaduunari

        On niitä muitakin linjoja kuin metalli ja raksa. Itse olen ICT-linjalla. Eli sillä linjalla, että vain insinöörit näkyy, ei asentajat. Meinaa jos laskee työautoja, niin jopa rakennusalan työautoja näkyy enemmän kuin ICT- linjan autoja.

        Ja se on tosi asia, että kaikki tytöt ottaa mieluummin rikkaan eli insinöörin tai tradenomin.


      • -tyttö-
        Tulevaduunari kirjoitti:

        On niitä muitakin linjoja kuin metalli ja raksa. Itse olen ICT-linjalla. Eli sillä linjalla, että vain insinöörit näkyy, ei asentajat. Meinaa jos laskee työautoja, niin jopa rakennusalan työautoja näkyy enemmän kuin ICT- linjan autoja.

        Ja se on tosi asia, että kaikki tytöt ottaa mieluummin rikkaan eli insinöörin tai tradenomin.

        Ja ei muuten ole tosiasia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      165
      2581
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2387
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1082
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      849
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      727
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      727
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      668
    Aihe