Kaj Bärlund ei päässyt eduskuntaan

Comebackista tulikin nöyryyttävä mahalasku!

Eikä auttanut äänien keräämisessä hienot ilmoitukset joissa entinen
rikollinen ja tuomittu rattijuoppo kertoivat myös äänestävänsä "Kaitsua"

Hiljaista on ollut Bärlundin kehumisen suhteen myös sanomalehti uusimaassa jonka toimituspäällikköä voisi hyvinkin kutsua Bärlundin tiedotus vastaavaksi

Kuka seuraavaksi ehdolle??? Kenties Bergström...
5269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tietysti se harmittaa ja kun tietää että pienemmälläkin äänimäärällä mentiin läpi. Uskoisin että Bärlund päihittäisi pätevyydessä molemmat Porvoolaiset läpimenneet mennen-tullen. Jokainen arpa ei voita näin se vaan on.

Äänestä

Hänhän tietää missä kaappi seisoo,istuuhan hän kaupungin hallituksen puheenjohtajan pallilla! Lapset eivät ainakaan olleet voittajia eräässä asiassa.Kuten sanoit jokainen arpa ei voita.Vaalit ei ole uskon asia sitä varten on kirkko!

Äänestä

Enemmänkin ihmettelisin Porvoon kokoomuksen ehdokkaan surkeaa äänimäärää, joka alkaa olla jo perinne ainakin kaksissa eduskuntavaaleissa peräkkäin. Kuitenkin Porvoossa äänestetään kokoomuksen muita ehdokkaita Uudellamaalla. Mistäköhän tämä johtuu? Eikö haluta omaa ehdokasta läpi ja halutaanko pelata apupuolueena toisen puoleen pussiin?

Äänestä

Tottakai harmittaa, mutta toisaalta; mitä hyötyä nimenomaan Porvoolle olisi porvoolaisesta kansanedustajasta? Maa on jo tasapuolisuuden nimissä jaettu vaalipiireihin ja se takaa kansanedustajien tasapuolisen jakauman eri maakuntien välillä. (tuo oli teoriaa) Käytännösä poliitikon ketkut ovat pilanneet tuon ylevän ajatuksen siirtämällä kirjojaan savon peräkylistä uudenmaan vaalipiiriin paremman vaalituloksen aikaansaamiseksi.

Äänestä

Minua asia ei niin harmita, sillä en äänestänyt demareita. Tämä solvaava kysymyksenasettelu kuitenkin oudoksuttaa. Ovatkohan ketjun aloittajalla jääneet masennuslääkkeet ottamatta vai mistä moinen asenne?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Harmittaako Demarit? kirjoitti:

Comebackista tulikin nöyryyttävä mahalasku!

Eikä auttanut äänien keräämisessä hienot ilmoitukset joissa entinen
rikollinen ja tuomittu rattijuoppo kertoivat myös äänestävänsä "Kaitsua"

Hiljaista on ollut Bärlundin kehumisen suhteen myös sanomalehti uusimaassa jonka toimituspäällikköä voisi hyvinkin kutsua Bärlundin tiedotus vastaavaksi

Kuka seuraavaksi ehdolle??? Kenties Bergström...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu