Moi!
Ostan Minolta x-700 järjestelmärungon. Tarjota voi myös Minolta- tai Tamron adaptall-kiinnitteistä 28mm:n tai pienempää laajakulmaa. Myös monitoimiperä kiinnostaa. Hyvästä hyvä hinta.
vastaukset osoitteeseen [email protected]
Ei muuta. Moi. :P
Haluan ostaa x-700 ja 28mm
6
629
Vastaukset
- Johannes
Hei,
Hakusessa on hyvä laite. Mitä kuvittelisit maksavasi jos kunnossa oleva sattuisi kohdalle?
Joh.- Turhis
...mistä? x-700 rungostako? Kun niitä nyt on tämän ilmoituksen johdosta ilmestynyt hyllyyn jo kaksi (toinen alkup. paketissa ja toinen varaosaluokkaa), kuvittelisin maksavani seuraavasta max. 50 euroa.
- Johannes
Turhis kirjoitti:
...mistä? x-700 rungostako? Kun niitä nyt on tämän ilmoituksen johdosta ilmestynyt hyllyyn jo kaksi (toinen alkup. paketissa ja toinen varaosaluokkaa), kuvittelisin maksavani seuraavasta max. 50 euroa.
Nyt heitit turhan löysin sormin.
X700 on hieno runka ja niitä ei taida tällä hetkellä saada Suomesta juuri mistään. Meillä ketkä omiastamme omamme ei ole mitää tarvetta myydä hienoa, toimivaa ja ennen kaikkia kestävää runkoa kenellekään.
Joh. Johannes kirjoitti:
Nyt heitit turhan löysin sormin.
X700 on hieno runka ja niitä ei taida tällä hetkellä saada Suomesta juuri mistään. Meillä ketkä omiastamme omamme ei ole mitää tarvetta myydä hienoa, toimivaa ja ennen kaikkia kestävää runkoa kenellekään.
Joh.Pikainen tsekkaus eBayn USA-listaan tuotti 89kpl x-700:sia! Lähtöhinnat 1-200$, riippuen varusteista. Postikulut alle 20$ ja maksu turvallisesti PayPalin kautta. Kanadan, Saksan, Espanjan, Italian ja Englannin eBay-listat tuottavat takuulla tuplat lisää. Jos joku haluaa välttämättä sellaisen suomesta, ottakoon yhteyttä ([email protected]). Niitä saa kyllä. Vaikka useamman jos haluaa. Kuinka monta saisi olla Johannekselle näitä nk. "harvinaisia" runkoja?
- Johannes
Turhis kirjoitti:
Pikainen tsekkaus eBayn USA-listaan tuotti 89kpl x-700:sia! Lähtöhinnat 1-200$, riippuen varusteista. Postikulut alle 20$ ja maksu turvallisesti PayPalin kautta. Kanadan, Saksan, Espanjan, Italian ja Englannin eBay-listat tuottavat takuulla tuplat lisää. Jos joku haluaa välttämättä sellaisen suomesta, ottakoon yhteyttä ([email protected]). Niitä saa kyllä. Vaikka useamman jos haluaa. Kuinka monta saisi olla Johannekselle näitä nk. "harvinaisia" runkoja?
Hei,
Pelastit päiväni, jos kertomasi totta on! Ja mikä ettei olisi. Uskallan omani kanssa elellä vähän rennommin. Nyt olen pitänyt sitä lasikaapissa säämiskän päällä.
Joh. Johannes kirjoitti:
Hei,
Pelastit päiväni, jos kertomasi totta on! Ja mikä ettei olisi. Uskallan omani kanssa elellä vähän rennommin. Nyt olen pitänyt sitä lasikaapissa säämiskän päällä.
Joh.Nyt puhut asiaa; ota se pois sieltä kaapista ja käytä sitä! x-700 on kamera joka oikeasti on tehty käytettäväksi! Ei se siitä rikki mene, ennemminkin käytön puutteesta.
MR-kameran listahintoja ei sitten kannata tuijottaa, koska ne taitavat olla Suomen kalleimmat. Miksiköhän niillä on ehkä suomen laajin käytettyjen valikoima?
x-700:sta harvinaisempi on muuten x-500, joita näkee todella harvoin. Kamera tunnetaan rapakon takana mallina x-570 (samoin kuin x-300 on siellä x-370). On olemassa myös x-600, mutta koska se oli aikoinaan vain Japanin markkinoilla, siitä en ole nähnyt kuin kuvia. Myynnissä en ole nänhyt ainoatakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."652232Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2152100- 1171418
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711180Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj161173- 1041051
Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli73939Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki75918Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.78889Ja tääkin vielä...
Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/1347933865