FF4 käänsi Firefoxin kasvuun

Pari vuotta jatkunut Firefoxin markkinaosuuden lasku päättyi selkeään selaimen käytön lisääntymiseen, kiitos julkaistun Firefox 4- selaimen. Sen sijaan IE:n alamäki vain jyrkkeni.

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja mikä kiinnostavinta - Firefoxin suosion kasvu ei syönyt yhtään Chromen osuutta vaan tappio reaalisoitui täysin IE:lle.

Nyt näemme miten onneton Microsoftin päätös oli jättää Windows Xp ilman IE9-optiota. Sitä saivat mitä tilasivat...

Äänestä

Selainta on ladattu Windows-järjestelmiin jo pian lähemmäs 130 miljoonaa ja siihen Linuxit sitten päälle. Näin ollen jo melkein joka kymmenennessä pc-koneessa on FF4. Todella kova suoritus, todella kova suoritus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tempest&& kirjoitti:

Pari vuotta jatkunut Firefoxin markkinaosuuden lasku päättyi selkeään selaimen käytön lisääntymiseen, kiitos julkaistun Firefox 4- selaimen. Sen sijaan IE:n alamäki vain jyrkkeni.

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu