Bediin taas sairastunut

itkettää........

Olen taas sairastunut Bediin. Luulin päässeeni tästä jo reilu vuosi sitten irti, mutta nyt olen huomannut, että olen Bedin kourissa jälleen kerran.

Kieli pitkällä odotan että tulee palkka tilille. Ja mitä ajattelinkaan silloin syödä;

2 pitsaa
1 kebabrulla
1-2 pussia sipsiä
4 dippiä
pari karkkipussia
suklaalevy
koko astia lasagnea, jossa tietenkin 2 pussia juustoa.
2 purkkia kaakaomaitoa

En tietenkään syö näitä sinä hetkenä, mutta haaveilen syöväni nämä kaikki päivässä. Ei ehkä päivääkään mene. Miten tässä kierteestä pääsee eroon? Aina kuvittelen että tämä on viimeinen kerta, tämä on viimeinen kerta... Mutta koskaan se ei ole viimeinen kerta.

1

300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainennnnnnnn

      Tiedän tunteen.Itse olen tosin pysynys "kuivilla" jo muutaman kuukauden ja tuntuu aivan mahtavalta.En koskaan halua palata takaisin tuohon sairaaseen aikaan jolloin mielessä ei pyörinyt muuta kuin ruoka ja se itseinhon määrä...Huh! Silti pelottaa kokoajan että kohta mä taas retkahdan.Eniten ehkä pelottaa se että jos tulee pienikin vastoinkäyminen mun elämässä niin sit on kyllä niin suuri vaara sortua ahmimaan!

      En kyllä tiedä tarkkaa neuvoa miten tuosta kirteestä pois pääsee...itse aloitin uudessa työpaikassa ja kuntosalilla käymisen.Kun on tekemistä paljon niin ei jää aikaa ahmimiselle.Silti pitää syödä säänöllisin väliajoin että ei pääse tulemaan huutava nälkä,sillä sehän ei sitten johda mihinkään muuhun kun siihen ahmimiseen.Zemppiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2284
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2030
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1973
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1670
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      66
      1592
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      193
      1509
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1241
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1124
    9. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      80
      1110
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1083
    Aihe