Hei,
kellään kokemusta kyseisestä hotellista. Mielellään kuulisin plussat ja miinukset. Kaikki vinkit myös 4-vuotiaan lapsen kanssa matkustaessa otetaan ilolla vastaan esim missä kannattaa käydä?
Bangkok Marriot resort & spa
7
350
Vastaukset
- ei saa nukuttua
iso miinus raahata 4 vuotias 10 tunnin lennolle huutamaan ja häiritsemään muita matkustajia lennolle
- kaukomaakaipuu
Miksi aina luullaan, että lapset itkevät ja huutavat koneessa. Meidän lapsi on jo 15 vuotta ja monen monta lentomatkaa on takana. Milloinkaan ei ole ongelmia ollut. Jos lennolla yksi lapsi huutaa niin ei sen takia kannata asiaa yleistää. Melkeinpä joka lennolle osuu edes yksi aikuinen, joka käyttäytyy niin, että joku hänen käytöksestään häiriintyy.
Toivottavasti itse et kulje käytävillä ja tönäise vahingossa jotakuta tai puhu vähän kovempaan ääneen, että häiritset ympärilläsi olevia ihmisiä tai käytä sellaista hajuvettä/ partavettä, että viereinen saa migreenin tai haise niin pahalle, että siitä syystä vieressä olevat voivat huonosti.
Ensi kerralla kun lennät jonnekkin niin huolehdithan siitä, että olet täysin hajuton ja näkymätön ettet vain herätä kenessäkään mitään negatiivisia tunteita.
Tsemppiä kevääseen!- vissiero
Ei luulla vaan tiedetään kokemuksesta.
- Bangkok my love
Plussat: korkeatasoinen hotelli, joka suurkaupungissa tarjoaa resort-tyyppistä tunnelmaa puutarhoineen ja allasalueineen. Joen rannalla tuntee olevansa pois suurkaupungin hälinöistä.
Miinukset: sijaitsee syrjässä ydinkeskustasta, jonne helpoin kulkuväline on hotellin venekuljetus sky train -asemalle. Kuljetus sinänsä OK, mutta vaatii aina vähän aikataulujen sumplimista. Taksilla matka tuntuu pitkältä ja Bangkokin ruuhkat voi olla kovia.
Mielestäni oivallinen valinta pikkulapsen kanssa.- Matkaa odottava
Kiitos paljon vastauksesta. Ovatko huoneet hyväkuntoisia/ tilavia? Meillä on varattuna deluxe river view. Kovasti olen katsonut eri sivuilta tietoa ja youtubesta videoitakin mutta itse huoneista ei kauheasti kuvia ole.
- Peetu12
Moro,
huoneet ovat tilavia,mutta ajan patinoimia.
Palvelu on loistava.Aamiainen erinomainen. - apmatkaaodottava1
Nyt olemme majoittuneet tuossa hotellissa ja täytyy sanoa, että kokemus oli todella positiivinen. Vaikka hotelli olikin syrjässä niin jokilaivakuljetus meni suoraan Skytrain asemalle joten liikkuminen oli meistä varsin helppoa.
Hotelli vaihtoi nimeä 1.11.11 ja yhtä osaa remontoitii mutta puitteet avoimessa osassa olivat kyllä mitä mainioimmat.
Aamula pala oli runsas ja oli ihanaa nauttia siitä jokimaisemissa. Allasalue oli minusta ihana ja ihan riittävän kokoinen.
Henkilökunta ei olisi voinut olla ystävällisempi meitä kohtaan. Tämä hotelli tarjosi ihanan aloituksen meidän lomalle.
Sille joka kertoi miinuksena olevan sen, että veimme 4-vuotiaan lapsen mukanamme niin voin sanoa, että tästä meidän murusta ei varmasti ollut haittaa muille matkustajille. Lennosta 8h meni nukkuen.
Voin suositella tätä hotellia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1133391Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.331948Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881202- 92957
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125912- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817