Kerrot , minkä väriset hiuksesi ja silmäsi ovat. Katon korteilla. En anna aikoja, en tie taikoja ja savolaisen lupsakasti luppaan katella siulle.Mutta liian yksityiskohtia elä kysele. Mie asun Etelä-Savossa, mut olen peräisin kaakkoissuomesta; Imatralta. En mie ruppee ammatikseni kahtomaan, mutta voisin mie muutamalle vähän vilaista, en monelle. En vastaa rakkaushuolissa oleville, mutta terveyteen liittyviin asioihin katson.Samoin asumisasiat ja taloudellinen tilanne nousevat usein eteeni. Pyydän etukäteen anteeksi heiltä, joita en voi auttaa. Vastaan korkeintaan 20:lle.
povausta
povausta
38203
0Äänestä
Vastaukset 38
Vanhimmat
Siniturkoosit silmät ja miltei mustat värjätyt hiukset (oikeasti kuparinväriset).Hyviä uutisia kaipailisin..
Kovasti nousevat työhön liittyvät asiat kohdallasi. Näen , että toiveesi työn suhteen onnistuu. Terveytesi on hyvä. Voisit vähän miettiä tuota rahapuolta. Impulsiiviostokset rasittavat talouttasi. Itsehillintää ja harkintaa tarvitset. Pärjäät hyvin kun otat järjen käteen. Älyä sinulta ei puutu. Hyvät näkymät, älä murehdi.
Joo, työasiat ovat nyt pinnalla, ensin sitä ei ollut yhtään ja nyt sitä on liikaa,kysyntää riittää.Olen kyllä aikamaoinen tuhlari,mut siksihän sitä töissä käydään,että saa shoppailla ? Shoppailu ja työnteko eivät kyllä suurempaa sisältöä elämään anna, jotain tärkeää puuttuu..vaan mikä se on,en tiedä..
Hei olen keskiikänen silti murkkuikänen poika kotona. Harmaantunu olen mutta värillä saa. Alkujaan olin tumma nainen ja silmät tumman harmaat.
Tässä juuri mietin raha-asioitani. Kyllä pärjään aina kuukauden tililläni ,mutta tressiä välillä rahasta. Joskus unelmoin että se helpottuisi saisin jonkun voiton:-)
Asunnon ostin pari vuotta sitten ja pelkään saanko ikinä myytyä . Ihana paikka, mutta vuokralaisia liikaa sijoittajia. Asunnossa viihtyisin ja lenkkimaastot ihanat, mutta talojen ihmiset sitä luokkaa että tuhoavat paikat vaikka kuinka yritämme sääntöä laittaa. Eli näätkö muuttoa?
Terveyteni joopa joo reistaa paineella ja on niskavikaa käsivikaa.. Pelkäänkin joudun jo kohta puolieläkkeelle vaikka muuten olen välkky pystyvä työssä jota juuri nyt jännitän kyllä uutta työtä.
Kiitokset kauniit ja auringonpaistetta sinne jos jotakin näkisit?
Heipä hei,
silmäni ovat siniset ja hiukset vaaleat.
Asumisasiat ja talous kiinnostaa siinä mielessä, että pohdituttaa saammeko tulevaisuudessakin asua tässä luonnonkauniissa ja upeassa paikassa vai ajaako talous työllistymisen kautta muuttoon muualle. Mahtaakohan tää mun alakulo (jota vastaan taistelen ) hellittää ja mikä ihme siihen mahtaa olla syynä.
Kaunis kiitos jos jotain pukkaa.
Mutta sinähän olet pitkäikäistä sukua! Tosi kaunista ja ihanaa aikaa näen sinulle. Muutto tulee . Suuria taloudellisia muutoksia en näe, mutta loppuun asti pärjäät. Enkelit ovat kanssasi. Olet siunattu. Kiitä yläkertaa!
Sinulle on tulossa suuri elämänmuutos. Joskus selittämätön alakulo enteilee tulevia, ei niin mukavia asioita. Muista kuitenkin, että kaikella on tarkoitus. Älä unohda rukoilla! Jumalan siunausta sinulle toivon!
Tämä viesti oli muurahaiselle, jolle näin hyvin pitkäikäisen elämän. Älä kanna huolta terveydestäsi! Iloitse joka päivästä, joita on monta edessä päin.
Ihanaa Kiitos! Todella tiedän enkelit on kanssan iMutta nyt te vielä sen sanoitte jota joskus epäilly. Monet ei ymmärrä enkeleistä. Kehotankin lukemaan kirjan Portaat taivaaseen. Selvittää paljon mikä elämämme on. Olen rukoillut paljon kiittänyt. Minulla on tunne ollut,, ei ihminen olisi selvinnyt näin, kuin minä jos enkelit ei olisi auttaneet, ja olleet rinallani auttamassa.
Olisit jättänyt povaamatta, kiva kun ennustellaan että sulle on tulossa " ei niin mukavia asioita" mutta kaikella on tarkoitus! Mitä ihmeen "asioita"
Mä ennustan sulle kans täältä kavinporoista ei niin hirmu mukavia asioita mutta muista sitte säkin että "kaikella on tarkoitus"
ja kehtaat vielä tommosen jälkeen toivottaa Jumalan siunausta!
Mitä näkisit,vihreäsilmäiselle,hiukset luonnostaan vaalean ruskeat,yksinhuoltaja äidille.Tuleeko rahatilanne kohenemaan lähiaikoina,mitä näkyy terveyteen.
Vaikka et katso rakkausasioita,kerrothan jos jotain niihinkin .
Kiitos ja mukavaa alkanutta viikkoa :)
Rahatilanteessasi ei näy muutosta suuntaan eikä toiseen. Terveytesi on oikeastaan parempi, kuin itse kuvittelet. Uusi ihmissuhde on tulossa, mutta myös menneisyys kummittelee. Päästä ihmeessä irti menneistä, joita et takaisin saa. Sinulla näyttää olevan monia suhteita ja monta miestä, joista yksi nousee ylitse muiden. Ensi vuonna olet kuitenkin vakisuhteessa. Onnea!
Kiitos kovasti,olen jo nyt tehvyt valtavasti surutyötä eroni vuoksi,luulisin olevani voiton puolella.Minulla ei ole monia suhteita,on tällä hetkellä mies,jonka kanssa kirjoittelen,emme ole edes nähneet.
Takanani on suhde,jonka koin niin oikeaksi,että en pääse hänestä yli,vaikka yritänkin.Olisiko hän tämä mies ylitse muiden ja olisikin palaamassa takaisin.
Hän ei kuitenkaan ole ex-aviomieheni.
Ihanaa,että' vihdoinkin saisin vakisuhteen ja olisin onnelinen,siitä on kauan kun olen viimeksi ollut.
Kiitos todellakin paljon ja oikein ihanaa kesää sinulle :)
Mitä korttisi minulle kertovat? Ihan kaikki, mitä nousee, kiinnostaa.
Minulla on ruskeat silmät ja vaaleanruskeat hiukset (nyt värjätty tummemmiksi).
Talous ja terveys kiinnostaisi, Talous pahasti rempallaan ja terveys todella huono tällä hetkellä. Olen ristiverinen nainen ja vihreät silmät.
Mitähän näkyy tännepäin ? Kerro mitä minun täytyy tietää ?
kyselee melkein 50v nainen jolla tummanvaaleat hiukset ja sinivihreät silmät.
kiitos ja kaunista kevättä sinullekin !
Olen nainen minulla on siniset silmät ja maantien väriset hiukset. Onko minulle tulossa koulutusta vastaavaa työtähi viikkoina kiitos etukäteen.
Silmäni ovat ruskeat ja hiukseni maanteinruskeat, siis tämän maalikerroksen alla. Miltäs minun tuleva kesäni näyttää ihan yleisellä tasolla?
Hiukset ristiveriset, tummat silmät vihreät. Jotain hyvää tarvisi tähän masennukseen kuulla...
Tummat hiukset ja siniharmaat silmät. Talouteeni katsoisitko, joko haaveet toteutuvat? Kaikki mitä sinulle nousee, otan muistakin asioista mieluusti vastaan.
Voisitko katsoa minulle mitä näkyy. Minulla on ruskeat silmät ja ruskeat hiukset.
Katsotko minulle työasiaa? Määräaikaisuuteni on päättymässä kohta ja haluaisin tietää miten jatko? Minulla on tumman ruskeat hiukset ja silmät ovat vihreä-harmaat. Niin ja mitä nyt korttisi kertovatkin, kaikki saat kertoa. :) - Niin miestäkään ei ole enää...
Kiitos jo ennakkoon!
Minulla on vaaleanruskeat hiukset, joita olen värjännyt tummemmiksi. Silmät ovat vihreät.
Osaisitko sanoa, mimmoinen tulevaisuus olisi edessäpäin? Koheneneeko perheen taloudellinen tilanne? Uskallanko ottaa lisää vastuuta töissä vai kaatuuko kaikki stressinä päälle jos niin teen?
Entä miten terveyden kanssa jatkossa, nousevatko liian matalalla laahaavat labra-arvot ja löytyykö syy & hoitokeino huonoihin arvoihin?
Miten perheenjäsenten terveys?
Kiitos avustasi!!
MITEN VOI OLLA SATTUMAA YÖLLÄ 5 JA YÖLLÄ 4 ON JOKU KÄYNY KYSYMÄS ZONETTEA.
lUULENPA TÄMÄ TÄSSÄ ON HEITTÄNYT HERJAN VAIN. ELKÄÄ TURHAA LAITTAKO TÄNNE ENÄÄ. NÄITÄ VIALLISIA PETTYNEITÄ ELÄMÄÄN ON. MUTTA HÄN LEIKKI VAARALLISELLA ASIALLA ON ENKELEITÄ VASTAAN. EIKÖHÄN SAA ANSIONSA MUKAAN JOS ON VAIN HÄNELTÄ KATKERUUS KIRJOITUS TÄNNE.
NIINKUN ONKIN.
kATSOKAA VÄHÄN ENENKUIN LAITATATTE TÄLLAISELLE LUPAAJALLE KYSYMYKSEN EI NORMAALIA YÖLLÄ LAITTAA TÄLLAISTA PROVOO.
lAITAPUOLEN KULKIJA JOLLA ELÄMÄ LOPPU JA KÄNNIS KIRJOITTAA TÄNNE TÄLLASII. NÄITÄ EI OIKEEN PYSTY AUTTAMAAN ENÄÄ TAIVAANISÄKÄÄN
Minulla on maantienväriset hiukset ja siniset silmät. Lähinnä askarruttaa työllistynkö miten?
siniset silmät ja vaaleat hiukset. Paraneeko pienin lapseni sairaudestaan? Muutammeko lähivuosina?
kiitos etukäteen, jos ehdit katsoa.
Silmäni ovat siniset ja hiukseni luonnostaan maantienväriset (vaaleat harmaanruskeat), mutta olen värjännyt ne ruskeiksi.
Haluaisin tietää työtilanteeni tulevaisuudessa ja sen että saanko vielä lapsia.
Vihreät silmät ja alkuperäinen hiusten väri maantien harmaa.nyt vaalennetut.
Jos vielä povailet niin täällä on vaalea rva Savosta, silmät siniharmaat ja tahtoisin niin tietää talousasiani, miten selviän niistä, tämä olisi pääsia, saa katsoa muutakin mitä kortit sanoo
Mitä näkyisi terveyteen ja talouteen tummatukkaiselle ja ruskeasilmäiselle yhille?
En laskenut monesko olen jonossa. Vaalea, silmät vihreät. Olisin iloinen jos katsoisit :)
On tainnut unohtaa jo tämän ketjun. 20 on tullut jo aikaa täyteen ja itse kyllä olen niiden kahdenkymmenen joukossa. Mutta ei sitten povannut edes heille joille lupasi : /
Katosisitko minulle ja tyttärelleni. Terveysasioihin nimenomaan ja työhön.Hiukseni ovat ristiveriset, silmäni vihreänruskeat.Tyttäreni ovat sähkönsiniset ja hiukset ihan vaaleat.
Esikoispoikani kuoli kuusi vuotta sitten tarkalleen. Perheessä surua ja sairautta.
Tyttäreni kauan kärsinyt mielen sairauksista masennusta ja psykoottisuutta.
Takana pitkät laitosjaksot, veljen kuolema aiheutti ja ystävien pettäminen.
Näetkö milloin tyttö pääsee kotiin, kuukautta? Tämä kiinnostaa eniten. tervehtyykö kokonaan? Entä tulevaisuus hänellä, valmistuuko ammattiin jne?
Miten oma terveyteni jaksanko raskasta ihmisten hoitamista? Miten tulevaisuus?
Kiitos sinulle hirveästi jos jaksat tähän..., enkeleitä polullesi1
Hei ! Elämän varrella on noita sairauksia ja vaivoja tullut mukaan . Vielä pitäisi vuosia jaksaa eläke ikään ?pärjääminen eteenpäin ja raha huolet?? KIITOS
Hei ! Olen tumma hiuksinen ja sini silmäinen vanhempi nainen .terveys ja talous huolestuttaa.Jos kerkeät katsoa olisin kiitollinen.
Siniset silmät, hiukset olkapäille, nyt ponnarilla, vaalean ruskeat (värjätty). Haluan tietää talouteeni liittyviä asioita. Jotain positiivista jos näkyisi. En halua kuulla terveyteen liittyviä asioita. Mutta ihmissuhteista voisi olla kiva kuulla
Ja vastauksen pitää rajoittua koskemaan vain minun asioita, ei sanaakaan muista.
Silvät ovat sini/vihreät. Hiukset vaaleahkot (ei aivan vaaleat). Rakkasuhuolia ei tarvitse, mutta elämää, minne se vie ja miten työpaikat ja terveys. Missä asun viiden vuoden päästä ja missä työssä? Kiitos
Hei,jos vielä ehdin mukaan;silmät vihreät/hiukset vaaleat::terveyteen jos katsot,vähän on ollut ihme turvotusta viimeaikoina>>myöskin jos talouteen jaksat katsoa?
Kiitos,jos ehdin mukaan