Haussa morsian venäjäntoypojallemme, tositarkoituksella. Sopimuksella, yksi pentu meille joka jää samaan kotiin isän kanssa. Isä paperiton, mutta puhadasrotuinen ja terve kaveri. Kysymys ei ole pentutehtailusta!
Etsitään tositarkoituksella chihu-/venäjäntoytyttöä
10
104
Vastaukset
- toyn mamma
PS. Miel. LK
- poksu1
moi..
meillä olisi toy/chihun risteytys tyttö..ikä on 1 ja 4 kuukautta ja olemme etsineet meidän neidille miestä :)
poksu on todella hyväluontoinen iloinen tyttö..tulee toimeen kaikkien kanssa ja omaa todella ISON egon..
Poksullakaan ei ole papereita mutta sirutettu ja terve tyttö.. olemme itse ajatelleet että jos ja kun poksu pentuja saisi niin pitäisimme niistä yhden..
Joten jos olette kiinnostuneita , niin minuun saa yhteyttä puh. 044 9505883 tai meilin kautta [email protected]
Meilläkin sanotaan JYrkkä ei pentutehtailulle !!! - ddtr
Haluavat vain itsellensä koiranpennut "ilmaiseksi"... Älkää teettäkö enempää paperittomia "puhdasrotuisia" (paperittomista et voi puhua puhdasrotuisina), ostakaa paperilliset pennut.
- PAPERITON
tiedoksi vaan, kyllä koira voi olla puhdasrotuinen ilman papereitakin luulisi noin fiksun ihmisen tajuavan että koira ei välttämättä saa papereita esim. värivirheen takia. eikä koiraa oteta papereiden takia, koiran kuuluu tulla ihmisen perheen jäseneksi, eikä niiden V:n papereiden takia itsellänikin on TÄYSIN puhdasrotuinen karjalankarhukoira jolla ei ole papereita emon kuvauksien puutteen vuoksi!! itse olen koirastani maksanut ihan täyden paperillisen koiran hinnan, enkä ole katunut päivääkään päätöstäni ostaa paperiton koiran täydellä hinnalla.
onneksi meitä FIKSUJA koiranomistajia ja tulevia pentujen ostajia jotka eivät ajattele asioista samalla tavalla kuin sinä !- hoiuhoiuh
Värivirheelliset pennut saa kyllä rekisteröityä, otahan asioista selvää!
Ja jos emoa ei ollut kuvattu, sillä saattaa olla mitä tahansa perinnöllisiä sairauksia, eli ei ole ihan pikkujuttu tuo terveyskuvausten puuttuminen, taas kannattaa ottaa selvää asioista! - voihan jummijammi
HOH HOH ja HOH HOH. Mistä teitä TYPERYKSIÄ sikiää? Taidatte olla samanlaisia sekarotusii ku piskinneki. Aivan uskomatonta tyhmyyttä koiranomistajalta.
Voi lapsukaiset,jättäkää koirien kotileikit aikuisille !
Ketäs sitten syytätte kun emo saattaakin kuolla synnytykseen ?
USKOMATONTA !!!!!!!!!!!!!1 - juutosifiksu
Mitäs fiksua sussa muka on? Ei mitään. Fiksumpaa on ostaa paperillisia siksi että tiedät pennustasi paljon enemmän sen ansiosta. Ja tiedät että on paljon pienempi riski silloin tukea pentutehtailua. Ihan vain pari esimerkkiä siitä että miksi paperillisia.
Ja kuka itseään fiksuksi mainostava ostaa paperittoman koiran paperillisten hinnoilla??? :'D - näin se menee
PAPERITTOMALLE, värivirheellinen ja kuvaamattoman vanhemman pennut saavat kyllä paperit, ne vain rekataan esim. EJ-rekkariin. Joten ennen kuin tulet tänne heittelemään typeryyksiä, ota asioista selvää.
- toyn mamma
Poksu1, laitoin mailia :)
- PAPERITON
kyllä minä noi sairausriskit tiedän, senpä takia kävin katsomassa pentua, ja pennun emoa ja isää ennekuin ostopäätökseni tein! koirani on nyt 3v ja täysin terve ja sosiaalinen pikku kaveri ! ja tiedän kyllä enemmän koirista kuin miltä kuulostaa, että anteeksi vaan teille kaikille typeryksille :))!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910