Tietokoneen laajakaistassa on käytössä ollut jo vuosia ADSL A-Link Road Runner modeemi 44C. Mikä siihen on nyt tullut viaksi kun siinä palaa kiinteällä vihreällä Power sekä 1,2,3,4 linjat, mutta ADSL valo kuten myös R&D ja Rdy ovat pimeinä.
Toimi kyllä hyvin vielä viikko sitten eli silloin siinä vilkkui valoja. Olen yrittänyt on/off kuten joskus kun nettiyhteys katkesi, mutta nyt ei auta. Modeemista piuhat menee 2 tietsikkaan. Pitäisikö laitteen pikkuruista "reset" nappia neulalla painaa? Kiitos avusta!
A-LINK modeemi Road Runner 44C
Osaisiko joku auttaa
1
446
Vastaukset 1
- hölä
Kyllä mei oisin het iruvennu resettiä painelemaan.. Mutta mikäs oli ongelma?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.521368Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt181053- 93987
- 77683
- 37678
- 27490
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.18464- 26451
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53450Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30423