Tietokoneen laajakaistassa on käytössä ollut jo vuosia ADSL A-Link Road Runner modeemi 44C. Mikä siihen on nyt tullut viaksi kun siinä palaa kiinteällä vihreällä Power sekä 1,2,3,4 linjat, mutta ADSL valo kuten myös R&D ja Rdy ovat pimeinä.
Toimi kyllä hyvin vielä viikko sitten eli silloin siinä vilkkui valoja. Olen yrittänyt on/off kuten joskus kun nettiyhteys katkesi, mutta nyt ei auta. Modeemista piuhat menee 2 tietsikkaan. Pitäisikö laitteen pikkuruista "reset" nappia neulalla painaa? Kiitos avusta!
A-LINK modeemi Road Runner 44C
Osaisiko joku auttaa
1
446
Vastaukset 1
- hölä
Kyllä mei oisin het iruvennu resettiä painelemaan.. Mutta mikäs oli ongelma?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4051706- 1451111
- 871055
- 661046
- 95958
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku142802- 94731
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50669En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57644