Tietokoneen laajakaistassa on käytössä ollut jo vuosia ADSL A-Link Road Runner modeemi 44C. Mikä siihen on nyt tullut viaksi kun siinä palaa kiinteällä vihreällä Power sekä 1,2,3,4 linjat, mutta ADSL valo kuten myös R&D ja Rdy ovat pimeinä.
Toimi kyllä hyvin vielä viikko sitten eli silloin siinä vilkkui valoja. Olen yrittänyt on/off kuten joskus kun nettiyhteys katkesi, mutta nyt ei auta. Modeemista piuhat menee 2 tietsikkaan. Pitäisikö laitteen pikkuruista "reset" nappia neulalla painaa? Kiitos avusta!
A-LINK modeemi Road Runner 44C
Osaisiko joku auttaa
1
305
Vastaukset
- hölä
Kyllä mei oisin het iruvennu resettiä painelemaan.. Mutta mikäs oli ongelma?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544716
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684275- 673892
- 1263855
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793498- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450