Mitä teen?

Vappu putki jäi päälle..eilen piti aloittaa työt mutta en ilmestyny paikalle kun oli putki päällä..aloitin torstaina ja joka päivä juonu kun hullu..nyt ahdistaa..pariin ihmiseen rikkonu välit putken aikana..
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ilmoiitko edes työnantajallesi ettet tule töihin,sairaslomaa et sit kai hakenut,huonompi homma tosin en tiedä mitä töitä teet ja millainen pomosi on.
Mutta sehän on selvä että krapula morkkis ja ahdistus kestävät pitkään,sanonta sitä saa mitä tilaa pitää paikkaansa.
Minä en ole sinua mikään neuvomaan itse tässä on välillä kännissä mokaillut aika rankasti,laittanut ystäille viestejä joissa ei ole mitään järkeä ja he eivät tosiaan minua enää noteeraa mitenkään.
Humalalla on aina yleensä hintansa varsinkin kun juo monta päivää,elämää ei kestä selvänä ja morkkis vaan kasvaa,mutta joskus on selvittävä ja otettava teoistaan vastuu.
Ihmisten mieli on niin helppo pahoittaa kännissä,sitten piiloitellaan nurkissa ja pidetään kännyä kiinni,voi olen tehnyt sen niin monta kertaa elämäni aikana.
Työpaikkani en ole vielä juonut ja nyt menee paremmin ja yritän pysyä kuivilla,sinun on itse päätettävä mitä elämälläsi teet.
Sinuna ottaisin heti työpaikalle yhteyttä,kai sen olet jo tehnyt nyt on jo iltapäivä...ja anna ajan kulua ehkä ne ystävätkin palaavat.
Tehtyä kun ei saa tekemättömäksi.

Äänestä

kyllä se on niin, että aikuisen ihmisen on otettava vastuu itse, eikä olla vain juomisen jälkeen anelemassa myötätuntoa muilta.

Sitä saa mitä tilaa, olen myös kokent, kunnes heräsin.

Äänestä

En ole ottanut yhteyttä työpaikkaan vieläkään..

Äänestä
  • Se on edelleen sinun valintasi tällä palstalla sitä on turha morkkiksessa itkeä ja en usko että saat nyt mistään myötätuntoa tai rohkaisua,toivottavasti et enää juo ja aamulla menet sinne töihin.
    Potkuja tuskin kukaan sinulle antaa mutta jotain seuraamusta sinulle tasan tulee,ja joskus asiat on vaan sanottava suoraan.MOKASIT JA PAHASTI.
    Voi miten monta kertaa minäkin olen ryyppämisen jälkeen anellut sääliä tai ymmärrystä,aluksi sitä tuli sitten ystävät väsyivät ja lähtivät.
    Pitäisi aina jaksaa muistaa miltä itsestä tuntuisi jos kaveri sinut kännissä haukkuisi tai puhuisi päättömiä,ei pahemmin naurata kun sen tajuaa.
    Ja töitä on nykyään vaikea saada onko ne muuten koettaneet tavoittaa sinua sieltä työpaikalta.
    Mutta nyt sinun on ajateltava sitä että hoidat ne asiat kuntoon mitä pystyt.
    Kirjoita miten jaksat,tiedän miltä sinusta juuri nyt tuntuu.
    En toivo sinulle pahaa vaan sitä että näet mitä olet menettämässä viinan takia.

    Äänestä

Sain pitää työpaikan ja edelleen tekee mieli..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Golgotta kirjoitti:

Vappu putki jäi päälle..eilen piti aloittaa työt mutta en ilmestyny paikalle kun oli putki päällä..aloitin torstaina ja joka päivä juonu kun hullu..nyt ahdistaa..pariin ihmiseen rikkonu välit putken aikana..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu